Janáčkův máj

Praha


Pražský Majáles vyvrcholí 1. května

Naposledy upraveno: 11.04.2015 21:11

Majáles je oslava jara a mládí. Zároveň i prezentace studentských dovedností. Hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open air festival, na kterém se volí král studentů. Pražský Majáles 2015 je největší open air festival pro mladé v Čechách. Hlavní den oslav se odehraje v pátek 1. května 2015 v areálu Letiště Praha - Letňany. Sesterské akce se odehrají 24. dubna v Hradci Králové a 7. května v Brně.

Nejkrásnější studentské období právě vypuklo. Kandidáti na "Krále Majálesu" společnými silami 2. dubna v Praze postavili májku, čímž symbolicky zahájili „studentský měsíc", který nabízí nezapomenutelné akce jak pro milovníky hudby, tak i pro zapálené „ajťáky“, sportovce či romantiky.

Na rohu pražských ulic Jungmannova a Vodičkova tak od 2. dubna stojí tradiční májka. Veřejnosti se při jejím vztyčování poprvé společně představili kandidáti a kandidátky na Krále, respektive Miss Majálesu, z pěti největších pražských univerzit. Uchazeči byli zvoleni studenty škol na „královských večírcích“ již na přelomu února a března.

„Úkol kandidátů na Krále Majálesu se zdá být prostý, a to posbírat co nejvíce bodů z bodovaných disciplín. Musí však také oslovit studenty a získat od nich potřebnou podporu. Poté se stačí už jen připravit na 1. května a oslavit zde sladké vítězství. Již teď je však zřejmé, že Prahu opět čeká velmi vyrovnaný souboj, který může rozhodnout sebemenší detail,” konstatoval jeden z pořadatelů pražského Majálesu Lukáš Dejl.

Kolem králů se ale nebude zdaleka točit všechen majálesový program. „Pro milovníky sportu je 14. dubna na atletickém stadionu SK Slavia Praha nachystán UniCup, neboli fotbalová bitva univerzit. Hudebním nadšencům se zase budou líbit akce jako Hudební festival 3. LF UK, iZun Music challenge a Apríles, ale zejména pak Majáles contest studentských kapel 20. dubna v Rock Café, ” konstatoval Lukáš Dejl. Studentské kapely z talentových soutěží Excelent Talents a Nová krev se utkají o účast na Majálesových pódiích.

Fanoušci IT jsou srdečně zváni od 24. do 26. dubna na iCon Prague, jenž určitě potěší všechny příznivce zařízení a softwarových řešení značky Apple. Pro odpočinkově či romanticky založené studenty chystáme na poslední dubnové úterý Majálesová šlapadla.

Širší doprovodný program vyvrcholí 1. května. Pomyslnou zlatou tečkou je Majálesový průvod, kterého se účastní stovky lidí a více než desítka alegorických vozů. Účastníci průvodu se společně s kandidáty na Krále a Miss Majálesu sejdou u májky, kterou pokácí a odvezou do areálu v pražských Letňanech, kde se odehraje hlavní den Majálesových oslav.

Vystoupí kapely jako Horkýže Slíže, Chinaski, Inekafe, Mandrage, No Name, Wohnout, Michal Hrůza, Tomáš Klus, Sto Zvířat, Monikino Kino, Rybičky 48, Polemic, Midi Lidi a další.  

Vstupenky zakoupené do 20. dubna lze pořídit za zvýhodněnou cenu 399 korun.


Zdroj foto: www.praha.majales.cz 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz