Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dalibor a Iveta Pechovi slavili svatbu bez alkoholu, požehnal jim pastor

– předseda správní rady Studio STA
Naposledy upraveno: 23.06.2014 17:16

 Krnov – Věrnost a odhodlání do nového manželství si slíbili Dalibor a Iveta Pechovi z Krnova. Svatba byla romská, křesťanská a hlavně bez alkoholu.

Do sňatku manželského vykročili o víkendu Dalibor a Iveta Pechovi z Krnova. V sobotu 21. června 2014 je čekal úřední obřad na krnovské radnici, kde je oddával za přítomnosti mnohočetné rodiny oddávající a tamní zastupitel Ladislav Sekanina. Před všemi si tak řekli své ANO, vyměnili si prstýnky a dali si svůj první novomanželský polibek. „Svatební víkend byl bez našich romských tradic. Bez alkoholu, oslav a hlučné zábavy. Děkuji za to Bohu, že nám otevřel oči,“ pochvalovali si novomanželé Dalibor a Iveta Pechovi.

Proto i druhý den, v neděli 22. června 2014, byl zcela jinačí. V budově bývalé základní školy na Náměstí Míru v Krnově je v tamních prostorách přivítala jejich rodina a přátelé. Zažili si tak druhý svatební den. „Přijel nás před Bohem oddat pastor Petr Szlauer s jeho manželkou z Církve živého Boha z Frýdku-Místku,“ přiblížil Dalibor Pecha.

Pastor jim tak požehnal do nového života, vedl kázání o svatbě a důležitosti odhodlání vykročit do života v manželském svazku. Nechyběl slib, výměna prstýnků, novomanželský polibek a závěrečná modlitba. „Přijali jsme Boha a věříme, že budeme požehnaní, budeme si věřit a moc bych si přála, aby si z nás naše děti do života vzali příklad,“ v závěru doplnila Iveta Pechová, rozená Kotlárová.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz