Janáčkův máj

Moravskoslezský


Držitel světového rekordu v potápění trénuje na Šumbarku

Plavecký klub v Havířově Šumbarku vychoval už nejeden talent. Tím největším je bezesporu český reprezentant a držitel světového rekordu Ondřej Broda. V září se do plavání mohou přihlásit noví zájemci.

Být v něčem nejlepší na světě. Kdo by nechtěl. Zní to jako pohádka. Přesto vůbec nemusí být nereálná. Chce to jen dřít a dřít. Ondřej Broda patří k české plavecké špičce. Jeho specialitou je plavání s ploutvemi. Mimo jiné se pyšní i druhým místem z evropského poháru.

„Ondřej chodí na bazén trénovat pravidelně. V civilním životě je tělocvikář. Pohodový chlap, určitě inspiruje spoustu dětí,“ říká o něm šéf plaveckého oddílu Roman Mozga.

Jako trenér dobře ví, že pro dobré výsledky je potřeba něco obětovat.  „Naše děti chodí plavat denně, vždy od 17 do 18.45 hodin. Jsme čtyři trenéři, věnujeme se různým věkovým skupinkám. Děti jsou stále pod vedením zkušených plavců,“ vysvětluje Mozga.

Do plaveckého klubu chodí pětačtyřicet dětí. A dospělí. Noví členové se mohou hlásit právě teď, na konci prázdnin a začátkem září, kdy se rozbíhá plavecká sezona. „Abychom dítko přijali, musí umět alespoň dva plavecké styly. Kraul a prsa. A uplavat minimálně padesát metrů bez pauzy,“ upozorňuje Mozga.

Plavání podle něj patří spíš k levnějším sportům, které se dají dělat na vrcholové úrovni. „Nemusíte investovat tolik jako do hokejové nebo cyklistické výbavy, stačí vám plavky a brýle. Náš plavecký klub dotuje město, takže měsíční poplatek činí jen čtyři sta korun,“ uzavírá Mozga.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz