Janáčkův máj

Plzeňský


Meclovská zemědělská zve veřejnost na Den otevřených dveří

 

V pátek 27. a v sobotu 28. září otevře své brány pro veřejnost akciová společnost Meclovská zemědělská na Domažlicku. Den otevřených dveří bude jedinečnou příležitostí podívat se, jak funguje dnešní zemědělský podnik a co všechno práce v zemědělství obsahuje. Po oba dva dny bude program nabitý
a na své si přijdou nejen dospělí, ale hlavně rodiny s dětmi. Kromě hospodářských zvířat budou k vidění daňci, mufloni i jeleny, připraven bude
i modelářský kroužek a přelety ultralighty či let vrtulníkem.

 

 

Páteční dopoledne bude zaměřeno na pozvané školní třídy z okolních obcí, odpoledne
a sobota bude patřit dětem i široké veřejnosti. Na pátek již přijalo pozvání přes 1 300 žáků základních i mateřských škol. Návštěvníky čeká komentovaná prohlídka stájí chovu skotu včetně malých telátek a dojírny, seznámí se také s drobnými hospodářskými zvířaty. K prohlídce pozve také hospodářský dvůr v Horšově, kde bude k vidění mnoho hospodářských zvířat a zajímavostí ze života SOŠ a SOU Horšovský Týn. Cestou do Horšova se mohou návštěvníci zastavit v oboře Meclov, kde budou moci pozorovat daňky, muflony a jeleny. Hlavní program nabídne sídlo společnosti v Meclově. Zaměstnanci zajistí komentovanou prohlídku bioplynové stanice, vystaveny budou moderní i historické traktory i další zemědělské stroje, které budou dětem i dospělým zpřístupněny a bude tak možno vystoupat do kabiny například sklízecí mlátičky nebo řezačky. Zprovozněna bude také historická mlátička z 30. let, která vhodně doplní výstavu dnešní nejmodernější techniky.

 

Doprovodný program bude obsahovat naučný a osvětový stánek o zemědělství, kde si mohou zájemci osvěžit své zemědělské znalosti a dovednosti v podobě poznávání polních plodin, zemědělských kvízů, naučné stezky a svojí zručnost si budou moci vyzkoušet při dojení z umělé krávy „Strakaté lady“. Sobotní program nabídne mnoho zábavy pro všechny. Spolek přátel létání zajistí přelet ultralighty a pro děti modelářský kroužek. Pro odvážné stojí za zmínku lety vrtulníkem a závodní auta WRC.  K tanci i poslechu zahraje country kapela Holokrci a o zábavu se postarají František Sysel a Milan Pitkin. Sobotu doplní také farmářské trhy plné vynikajících regionálních potravin (mléčné a masné výrobky, ovoce a zelenina) a bohatá tombola. V sobotu v 11 hodin je připraveno vystoupení malých hasičů z domažlické mateřské školy v Zahradní ulici – 12 dětí pod společným názvem „Soptíci“ předvedou své hasičské dovednosti. Český svaz chovatelů v Meclově zorganizuje v rámci této akce svojí tradiční Okresní chovatelskou výstavu, která nabídne k ukázce 15 plemen holubů, 12 plemen drůbeže a 21 plemen králíků, v celkovém počtu 350 kusů zvířat. Okresní chovatelská výstava se koná každoročně s cílem představit členské chovy a jejich vynikající výsledky. Přijeďte se podívat do Meclova a odnesete si netradiční zážitky a mnoho nových poznatků ze života zemědělského podniku. Kontaktní informace naleznete na webových stránkách www.meclovska.cz.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz