Janáčkův máj

Moravskoslezský


Júlové prázdninové radovánky na zámku Schloss Hof

– turistický portál www.kamkam.eu
Naposledy upraveno: 13.07.2012 12:57

Prvý mesiac letných prázdnin bude v barokovom svete plnom zážitkov venovaný deťom.

Schloss Hof má prázdninovú horúčku, a tak sú deti až do posledného júlového dňa mimoriadne srdečne vítané! Môžu sa aktívne zapojiť do prázdninových aktivít, workshopov, pozrieť si divadelné predstavenie, zúčastniť sa hudobných koncertov, zažiť Slávnosť pre deti s koňom a somárom.

 

Organizátori sa v priestoroch  barokového zámku jednoducho podujali pripraviť deťom pútavý program. Denne medzi 14- a 17-tou hodinou sa budú môcť mladí návštevníci počas workshopu „prevteliť“ do postáv princov a princezien, môžu sa obliecť do dobových šiat, použiť divadelné líčidlá... Ďalšie kreatívne podujatie, v dielni na Meierhofe, umožní deťom vyskúšať si mieru svojej fantázie na tvarovaní svojich kreácií z hliny. Tretia možnosť zapojiť sa aktívne do deja, sa bude točiť  okolo slnečnicových jadierok. Deti zistia, čo všetko sa z nich dá robiť a urobiť, napríklad niečo si z nich upiecť za asistencie odborníka.

 

Každé dieťa, ktoré sa zapojí aktívne do tohto programu, dostane pečiatku do svojho prázdninového pasu (5 € za dieťa). Kto bude  usilovný a jeho pas bude plný, ten sa môže tešiť na milé prekvapenie.

Ďalšie stanice pre pečiatky do pasu budú schované na výstave „Kindheit bei Hof“ (Detstvo na dvore)  na zámku a vo  veľkom slnečnicovom labyrinte na lúke Meierhofu.

 

Víkendový program s gašparkom a hudbou

Víkendové dni budú charakteristické možnosťou zbierania pečiatok a zároveň ponúkajú pútavý program pre celú rodinu. Každú júlovú sobotu príde na Schloss Hof gašparko priamo zo svojej domácej scény z Mútzelzipfu.  Filharmonisti z Marchfeldu zasa počas koncertu (o 13.00 a o 15.00 hod.) dajú zaznieť melódiám zvierat – sliepkam, oslom, o ktorých autentickosti sa môže každý presvedčiť priamo na Meierhofe. Známy herec a autor detských kníh Erich Schleyer bude slovom sprevádzať  hudobné čísla. Záverom vystúpia aj mladí filharmonici a predstavia koncertný projekt Deti deťom.

 

Slávnosť pre deti s koňom a somárom

Mnohé zážitky deťom sľubuje aj svet zvierat v zoologickej záhrade na Schloss Hofe. Kone, poníky, ťavy a biely somár sa už postarajú o akčnosť a veselú šou. Navyše 15. júla sa deťom predstaví skupina divadelníkov z Kônig Mopkaratzu so svojimi rozprávkovým dobrodružnými číslami. O týždeň neskôr, 22. júla, zasa môžu deti odhaliť spolu s Makrom Simsom nádhernú hudbu Wolfganga Amadea Mozarta a napokon 29. júla budú mať deti možnosť aktívne sa zoznámiť s dielom Antonia Vivaldiho - Štyri ročné obdobia.

 

Kreatívna súťaž s LUMI

V rámci prázdninového programu na Schloss Hofe sa môžu všetky deti až  do 31. júla zapojiť  do  kreatívnej súťaže LUMI. Kresbami, maľbami, ale aj písaným slovom by mali prejaviť svoju fantáziu, spojenú s postavou  plyšového somára - maskota  Schloss Hofu. Všetky práce treba zaslať na office@schlosshof.at a najkreatívnejšie príspevky budú odmenené v celkovej sume 1.200 €.

 

 

Schloss Hof zaručuje deťom naozaj veľký prázdninový zážitok!  Viac informácií sa dozviete na www.schlosshof.at

 

 

Ďalšie informácie pre novinárov:

B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o.

Tel:+421 905 648 207, beata@bhpromotion.sk, Beata Havranová, + 421 915 771 092, prokop@bhpromotion.sk, Mgr. Prokop Slováček, Fax: + 421 2 544 340 12

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz