Janáčkův máj

Moravskoslezský


Společnost ČEZ Energetické služby vydala přes 100 milionů korun do sítí ve Vítkovicích

Investice ve výši 109 milionů v letech 2009 až 2013 směřovaly do distribučních sítí a výrobních zařízení v průmyslové oblasti Vítkovice. V dalších letech bude tento trend pokračovat.

 

 

V průmyslové oblasti Vítkovice obhospodařuje společnost ČEZ Energetické služby lokální distribuční síť. Prostřednictvím této sítě dodává svým zákazníkům média – provozní vodu, recirkulovanou vodu či zemní plyn. Vítkovické průmyslové podniky zásobuje také stlačeným vzduchem z centrální kompresorové stanice. Pro celý průmyslový komplex dále provozuje kanalizační sítě ústící do ústřední čistírny odpadních vod

„Investice do těchto zařízení mají za cíl udržet vysoký standard v poskytování energií a s tím spojených služeb,“ vysvětluje Radim Koláček ředitel úseku Správa společnosti a pokračuje: “K tomu slouží nejen dobře udržované výrobní prostředky a rozvodné sítě, ale také opakované úspěšné zvládnutí auditů systémů řízení v oblasti kvality, ochrany životního prostředí a bezpečnosti.“

Zaměření společnosti je ovšem daleko pestřejší. Mimo komplexní služby provozování energetických hospodářství zajišťuje společnost správu a údržbu veřejného osvětlení, realizuje energetické stavby a projekty energetických úspor pro municipality, průmyslové podniky a rozsáhlejší energetické celky. Umí snížit energetickou náročnost instalací chytrých řešení. Provádí elektromontážní činnost na napěťové hladině VN a VVN, především v oblasti rozvoden. Zabezpečuje systematickou i poruchovou údržbu a opravy provozovaných zařízení.

 

Díky analýzám, odborným posudkům, energetickým auditům a návrhům úspor, které firma úspěšně nabízí svým zákazníkům, dokáže zlepšit účinnost kotlů, rozvodů tepelné energie, výroby stlačeného vzduchu či efektivní regulaci topení a klimatizace. Předkládaná úsporná opatření firma také z velké části realizuje a financuje prostřednictvím EPC kontraktů.   

 

Investice do lokální distribuční sítě ve Vítkovicích nejsou jedinou oblastí, kde ČEZ Energetické služby investují.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz