Janáčkův máj

Moravskoslezský


Oslavte Shakespeara letní pohodou a neopakovatelnou atmosférou

Naposledy upraveno: 24.04.2012 20:33
Veselé paničky windsorské Richard III.

V pondělí 23. dubna začal předprodej vstupenek na Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě. Letošní pátý ročník začíná 18. července a končí 10. srpna a již tradičně se odehraje na Slezskoostravském hradě.

 

Příznivci divadla, dobrého kumštu, letní pohody a jedinečného zážitku a atmosféry se mohou letos těšit dokonce na čtyři premiéry, z nichž jedna nová inscenace, a to Marná lásky snaha, vzniká v ostravské produkci, a tudíž celý festival zahájí. Premiéru bude mít také Jiří Langmajer s Klárou Issovou v titulních rolích inscenace Richard III. Dále se v premiéře u nás představí velmi úspěšná komedie Oko za oko, s níž přijedou její protagonisté až z Bratislavy, kde ji nastudovali studenti a absolventi bratislavské VŠMU. S posledním premiérovým představením přijede polská produkce. Název titulu je zatím neznámý, a to všem bez výjimky, neboť se bude jednat o nejlepší shakespearovskou inscenaci sezóny v Polsku, jejíž vyhodnocení proběhne až v květnu.

Kromě tohoto nového repertoáru se objeví klasická a velmi oblíbená inscenace Zkrocení zlé ženy s hlavními představiteli Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Nebudou chybět ani Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou a klasika klasik Romeo a Julie ukončí své působení na festivalu derniérou. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketportal.

 

 

Foto:  www. shakespeare.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz