Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Akordu bude Pršet

Naposledy upraveno: 13.04.2012 22:41
Ze zkoušky

Dům kultury Akord uvede ve čtvrtek 12. dubna na své scéně divadelní inscenaci s názvem Prší. Autory originálního díla jsou Adam Kraus a Eva Prchalová. Protagonisty, ztvárňující tři hlavní a zároveň jediné role, jsou Jana Krausová, Karel Roden a jeho bratr Marián Roden.

 

Tato inscenace, psaná přímo na tělo všem třem protagonistům, svou premiérou zaujala diváky teprve vloni v červenci na Letní scéně Vyšehradu v Praze. A už za tak krátkou dobu zavítá do Ostravy podruhé. Poprvé byla uvedena 3. listopadu v Domě kultury.

Hlavní hrdina Karel Roden ztvárňuje ve hře Prší roli spisovatele, který se ubytuje v malém, prázdném, lehce melancholickém hotýlku ve Středozemí za účelem užít si odpočinku v samotě a jediné, po čem introvertní spisovatel určitě netouží, je společnost. To by však nesměl narazit na Emu v podání Jany Krausové, která do hotelu přijela, aby si odpočinula a našla někoho blízkého. Jediný, na koho však narazí, je právě samotářský spisovatel. Navíc Ema je dost svérázná žena se zvláštním a osobitým vnímáním světa, přičemž nepostrádá nosnou dávku drzosti, ale i na svůj věk dost provokativní naivity, s níž se nedá lehce odbýt a spisovatelovo vysněné soukromí se začíná pomalu hroutit jako domeček z karet.

„Karel mě oslovil, jestli bych nezkusil najít nějakou hru pro něj a pro Mariána a případně to pak nechtěl režírovat. Několik měsíců jsem se snažil najít takovou hru, nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme udělat něco autorského. Mezitím do obsazení přibyla i moje máma,“ říká jeden z autorů Adam Kraus, který je zároveň režisérem představení.

Hra Prší volně navazuje na velmi úspěšné divadelní hry Otevřené manželství, které je na repertoáru Studia Dva už od roku 2002, a novější hru O lásce, s první svou premiérou v roce 2009. V obou hrách taktéž hrají Jana Krausová a Karel Roden.

 

Foto: www.studiodva.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz