Janáčkův máj


Růžový pochod s ČPZP v Olomouci upozorní na rakovinu prsu

V sobotu 31. srpna 2013 se Smetanovy sady v hanácké metropoli Olomouci opět po roce zabarví dorůžova. V symbolických tričkách zde v pravé poledne vyrazí na čtyřkilometrový Avon Pochod stovky lidí, aby podpořily ženy s rakovinou prsu. Generálním partnerem letošního, druhého ročníku, se stala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP).

 

„Rakovina prsu je závažné onemocnění, které ročně jen v naší zemi postihne přes 6000 žen, téměř 2000 na něj umírá. Pokud se však nemoc odhalí v samém počátku, lze ji zcela vyléčit. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna se proto snaží poukazovat na důležitost prevence, například letos na jaře jako první zdravotní pojišťovna realizovala akci, v rámci které obvolávala několik tisíc žen napříč celou republikou a zvala je na preventivní prohlídku prsou. ČPZP má již řadu let ve svých preventivních programech nabídku mamografického vyšetření i pro ženy mladší 45 let. Ženám ve věku od 40 do 45 let proplácíme vyšetření pomocí mamografu a ženám mladším 40 let hradíme ultrazvukové vyšetření prsu. Příspěvek na tato vyšetření mohou naše pojištěnky získat v rámci Balíčku Prevence, kde je možno v letošním roce vyčerpat částku až 1000 Kč. Na význam prevence chceme upozornit také podporou Avon Pochodu,“ uvedla tisková mluvčí ČPZP Ing. Elenka Mazurová.

 

Program začne v 10:00 hodin a zahrnuje řadu atrakcí pro děti i dospělé. Nebude chybět bubenická show, skákací hrad ani kosmetický salón. Pozvání ČPZP na akci přijala i primářka kožního oddělení prostějovské nemocnice MUDr. Marcela Rozkošová, která zájemcům zkontroluje kožní znaménka. Účastníci akce se také mohou zastavit ve stánku ČPZP a dozvědět se informace o nabídce třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR, jejich službách a preventivních programech.

 

První ročník Avon Pochodu se uskutečnil v neděli 2. září 2012. Za zdravá prsa loni podle organizátorů pochodovalo více než 750 lidé v růžových tričkách. Účastníci si na startu koupili zhruba 400 triček, výtěžek z prodeje putoval na podporu boje proti rakovině prsu.

 

ČPZP se sídlem v Ostravě a s téměř 1,2 milionu pojištěnců je třetím nejvýznamnějším subjektem mezi zdravotními pojišťovnami v České republice. Na území celé republiky má kolem stovky poboček.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz