Janáčkův máj

Moravskoslezský


Koupil starý dům a proměnil jej v designový skvost. Za své

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook
originální řešení vzduchotechniky

K nepoznání se změnila někdejší ubytovna dolu Odra na Poděbradově ulici. Za zhruba šedesát milionů korun ji opravila společnost GONG Reality, a.s. a vytvořila v ní unikátní podnikatelské centrum. Co nevidět tu vznikne i galerie a špičková restaurace. Mimořádné je, že firma nevyužila pro rekonstrukci žádnou dotaci a vše si hradila z vlastních peněz a úvěru.

Budova, která nese název GONG, prošla poslední větší rekonstrukcí v padesátých letech. Interiér byl stejný, jako ho známe u starých nemoderních budov. Umakart, linoleum, kabely podél stěn, velké žluté radiátory. „Je toho jen velmi málo, co z původního domu dneska zbylo.  Museli jsme zbourat takřka všechno až na obvodové zdi,“ popisuje začátky stavebních prací Aleš Samiec, zároveň spolumajitel společnosti ISA CONSULT, jež se zabývá správou nemovitostí, financováním nové bytové výstavby či regenerací domů. Na projekt GONG najal opavské architekty z Ateliéru 38. „Není to první stavba, na které jsme se společně podíleli. Máme s panem architektem Milatou a jeho kolegy dobré zkušenosti,“ dodává.

Potvrzují to úspěchy v architektonických soutěžích, které firma ISA CONSULT v minulosti za stavby, které řídila, získala.  Bytový komplex na Francouzské ulici v Porubě se stal stavbou roku Moravskoslezského kraje. Ocenění za architekturu dostala i za lékařské centrum na Repinově ulici.

V GONGU to stále ještě voní novotou. Sídlo tady našlo už několik firem. Prostory jsou velmi reprezentativní. Čtyřpatrový dům je opravdovou designovou perlou.

Kanceláře jsou vybavené klimatizací a atmosféru v každé z nich určují jinak barevné koberce. Stropy jsou opatřeny protihlukovou vrstvou a jednotlivé místnosti oddělují od chodby skleněné stěny. Všechno působí svěže a čistě. Ve velké a malé zasedací místnosti mohou firmy pořádat porady a důležitá jednání.  Proti prudkému slunci chrání okna originální posuvné textilní panely umístěné na vnější fasádě domu.

Nespornou výhodou business centra je jeho vlastní parkoviště.

Všechny stavební práce skončí v GONGU letos v zimě. Až se v přízemí dobuduje restaurace. Má přilákat zaměstnance firem i pro návštěvníky z města. „Rád bych, aby se tady vařilo zdravě a z domácích surovin. Žádná éčka a žádná barviva. Kuchaře budu osobně vybírat,“ prozrazuje podnikatel.

GONG je koncipován jako multifunkční objekt a kromě businessu a dobrého jídla nabídne i kulturu. Celé jedno křídlo podkroví bude tvořit galerie. Otevře se oficiálně po novém roce a nabídne vskutku velkorysé prostory i nejnáročnějším expozicím a třeba i sochařským sympoziím.  Vtipně architekti vyřešili vzduchotechniku, kterou doslova oblékli do saténu.  „Nechtěli jsme, aby šlo potrubí venkem a kazilo celkový exteriér budovy. Proto jsme ho vedli vnitřkem. Aby vypadalo jako přirozená součást místnosti, povlékli jsme ho látkou,“ popisuje Aleš Samiec.

Druhé křídlo podkroví bude sloužit jako přednáškový sál. V případě potřeby se mohou obě místnosti propojit.

Podnikatelské centrum firmy rychle obsazují. V budoucnu by zde mohlo pracovat až dvě stě lidí.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz