Janáčkův máj

Moravskoslezský


AHOL – Střední odborná škola s.r.o. úspěšně ukončila projekt podpořený z fondů Evropské unie

– AHOL - SOŠ

AHOL-Střední odborná škola s.r.o. v prosinci úspěšně ukončila tříletý projekt CZ.1.07/3.2.07/02.0068  „Zvyšování konkurenceschopnosti na trhu práce prostřednictvím jazykové a ICT gramotnosti“, který byl podpořen z fondů Evropské unie. Tento projekt vychází ze Strategie celoživotního učení MŠMT, kladoucí mimo jiné důraz  na  zvyšování  jazykových a ICT dovedností zejména u střední a starší generace, které nebylo dostupné toto vzdělání v době jejich studia.

            V současnosti, kdy globalizovaná ekonomika klade stále větší nároky na znalosti a dovednosti zaměstnanců a zaměstnavatelé vyžadují nejen jejich odbornou připravenost, ale také jazykové znalosti, schopnost efektivně pracovat s informacemi a využívat moderní informační technologie, stoupá význam vzdělávání právě v této oblasti a pro tyto věkové skupiny.

Na AHOL – SOŠ bylo vytvořeno 8 vzdělávacích programů –  Anglický  jazyk (čtyři  úrovně), Angličtina pro pracovníky v cestovním ruchu, Angličtina pro pracovníky v administrativě, Využívání  ICT a multimédií v dalším vzdělávání a E-learning od A do Z.  Do bezplatného pilotního ověřování kurzů se zapojilo více než 80 účastníků – převážně zaměstnanců firem spolupracujících se školou. Účastníci kurzů ocenili zejména způsob výuky formou tzv. blended learningu, tj. propojením prezenční výuky s e-learningovou podporou pro domácí přípravu, korespondenčními úkoly a testy.  Smyslem této metody je  poskytnout  možnost dalšího vzdělávání  zaměstnaným lidem tak, aby jim časově co nejvíce  vyhovovala a aby si mohli sami určit, kdy se budou připravovat.

Vytvořené vzdělávací programy se stanou součástí nabídky dalšího vzdělávání školy.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz