Janáčkův máj

Moravskoslezský


Posluchači Múzické školy sklidili v Olomouci zasloužený aplaus

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava
Jáchym Gavenda okouzlil publikum svou taneční kreací. Získal cenu Lea Machaly.

Letos již čtvrtý ročník festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou opět přinesl radost, nadšení ale i jistotu a možná i trochu překvapení: Ano – každý může být hvězdou, a to i talentovaní lidé, kterým život komplikuje nějaký handicap.
Festival vyvrcholil galakoncertem, který se uskutečnil 19. září v Olomouci. Moravskoslezský kraj zastupovali mladí hudebníci z Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava. Jáchym Gavenda získal Cenu Lea Machaly, finalisty Česko-Slovenské SuperStar. Lukáš Chlumecký a Lenka Hubaczová obdrželi Cenu Moravské filharmonie Olomouc, kterou nadějným zpěvákům předal ředitel tohoto hudebního tělesa Vladislav Kvapil.
Všichni zúčastnění, s nimiž jsme měli možnost mluvit, se shodují, že festival měl opět vynikající úroveň i atmosféru a všichni účinkující si svá vystoupení nesmírně užili. Pořadatelům se podařilo vytvořit skutečnou show, v níž handicapovaní hudebníci skutečně zazářili a rozdávali nadšení a energii. „Jáchym svým skvělým, živým projevem roztančil a roztleskal celý sál,“ popisuje Eva Krňávková. „Vystoupil s písničkou Ondřeje Hejmy Sametová a při závěrečném kytarovém sólu, které hrál kolega Galusek, předvedl úžasnou taneční pasáž.“ Nadějného hudebníka doprovodila na cajon kamarádka z Múzické školy Kateřina Dlouhá.
Cenu Moravské filharmonie Olomouc získali dva žáci Miroslavy Vavrušové. Zazpívali  píseň Vím, že jsi se mnou z muzikálu Karla Svobody Drakula. „Posluchači byli nadšeni Lukášovým sametovým barytonem i krásným, zářivým sopránem Lenky Hubaczové,“ doplnila Eva Krňávková. Zdá se, že i hvězdy současného showbyznysu byly výkony finalistů nadšeni. „Michal David, který byl předsedou festivalové poroty, přiznal, že společné vystoupení bylo pro něj zážitkem,“ připomíná Miroslava Vavrušová. „Dokonce trval na tom, aby finalisté zůstala s ním na pódiu, když sám zpíval.“  
 
Festival Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se konal pod záštitou Asociace krajů ČR a hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, finančně jej podpořil vedle dalších institucí také Moravskoslezský kraj. Na koncertu se 19. září v Olomouci představily dvě kapely, zazněly tři duety a vystoupilo jedenáct jednotlivců. 


Múzická škola vznikla jako jedinečný projekt Miloslavy Soukupové v roce 1991 (současné ředitelky Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava). Od počátku poskytuje obyvatelům města se zdravotním postižením stejnou možnost rozvíjet umělecké a tvůrčí schopnosti jako dětem a mladým lidem bez handicapu. Dnes má škola 400 žáků, o které se stará více než 30 pedagogů, terapeutů a dalších externích spolupracovníků. Úspěšně reprezentuje Ostravu doma i v zahraničí.
Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz