Janáčkův máj

Moravskoslezský


Výstava ke století českého skautingu v Ostravském muzeu 5. – 29. dubna 2012

Po téměř celý letošní duben vystavuje Ostravské muzeum v prostorách Staré radnice na Masarykově náměstí stovky exponátů z historie i přítomnosti JUNÁKA,  jedné z nejstarších organizací pro děti a mládež v naší vlasti. ,,Můžete se těšit na exponáty z počátků skautingu u nás, desítky odznaků, opaskových přezek, tábornickou výstroj z období první republiky, ukázky historických krojů a praporů a mnoho dalších exponátů ," zve dospělé i dětské návštěvníky autor výstavy a archivář okresní rady Junáka Stanislav Kučinsky - Staňa. „Pro návštěvníky jsme připravili řadu aktivit, a to od  jednoduchých  vystřihovánek pro nejmenší, přes zdobení říčních kamenů ubrouskovou technikou, výrobu koženého váčku a pamětního kroužku na klíče s logem výstavy až po soutěžní kvíz pro dobré pozorovatele výstavy,“ láká na interaktivní část výstavy jeho kolega Pavel Stuchlý.  

Junák má v současné době v Ostravě bezmála 1000 členů a s některými z nich se setkáte přímo na výstavě, kde budou provázet návštěvníky.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz