Janáčkův máj

Moravskoslezský


BESKYDSKÉ VÝTVARNÉ LÉTO začíná v neděli 12.8. na Čeladné a ve Frýdlantě n/O.

pozvánka

Výtvarná skupina In Signum pořádá 

 

Mezinárodní sympózium

BESKYDSKÉ VÝTVARNÉ LÉTO – ČELADNÁ 2012

 

 

Tento dvoutýdenní projekt bude spočívat v setkání 16 výtvarných umělců z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska  a v jejich společné práci na vlastních výtvarných  dílech.

Půjde o tvorbu ve více výtvarných technikách. Dominovat bude sochařská tvorba, bude ale doplněna malbou a uměleckým smaltem. 

Sochy budou tesány většinou z mramoru, ale také z dubového dřeva pro využití a srovnání různých technik.

 

Vlastní sympózium se bude konat od 12.8. do 25. 8. 2012 na Čeladné - na prostranství „Farských lúk“  u nádraží. Zde již je připraven sochařský materiál a z něj pak budou vytvářeny skulptury. V okolí pak budou malovat malíři, kdežto smalt se bude vytvářet v nedaleké smaltéřské dílně ve Frýdlantě n/O.

 

Slavnostní zahájení sympózia bude v neděli 12.8. v 16 hodin v hotelu Prosper, ukončení celého sympozia se slavnostní vernisáží a s výstavou vzniklých prací pak bude za 2 týdny v sobotu 25.8. na Farských lúkách. Mezitím po celou dobu práce mohou autory sledovat všichni občané, kteří se aspoň trochu o kulturu zajímají

- - -
Sympozium je finančně podporováno Evropskou unií, Moravskoslezským krajem a Visegrádským fondem, navíc nad sympoziem převzal záštitu starosta Čeladné Pavel Lukša – tak můžeme očekávat, že akce bude mít úspěch, že se bude návštěvníkům Čeladné líbit a že vzniklá díla posléze budou zdobit veřejná prostranství.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz