Janáčkův máj

Moravskoslezský


Centrum potřebuje parkoviště. Radní by měli začít konat

Se zaujetím sleduji vývoj situace kolem podnikatelů v ostravském centru. Dům Forum na Nové Karolině určitě ovlivní jádrovou část centra Ostravy a některé obchody se skutečně stěhují. Věřím ale, že v dlouhodobém horizontu bude mít rozšíření centra města o území Nové Karoliny pozitivní synergický účinek. Nová Karolina přiláká i do původní části centra lidi ze sídlišť, jiných měst, i z Polska a Slovenska. Příklad Prahy – nový obchodní dům Palladium určitě nevylidnil Staré Město ani nezlikvidoval jeho obchodní síť.

Podnikatelé ale mají pravdu, co se týče problému parkování. V jádrovém území je navíc nanejvýš žádoucí zastavět ošklivé proluky, nedůstojné třetího největšího města republiky, novými domy, pokud možno s cenově dostupnými byty. Zvýšení počtu obyvatel povede k oživení centra.

Nezbytnou podmínkou je však řešení statické dopravy – parkování. V roce 2009 zadal městský obvod společně s městem Ostravou studii na toto téma. Studie uvádí, že bude docházet k dramatickému zvýšení poptávky po parkování.  Studie navrhuje vybudování nových 3752 nových stání – z toho 79% v nových parkovacích domech a 18% na záchytných parkovištích kolem centra. Tím by se zvýšila stávající nabídka o 40%. Pokud výsledky studie nebudeme respektovat, centrum skutečně ztratí svou atraktivitu. Je proto nanejvýš žádoucí, aby město Ostrava a centrální městský obvod začaly konat.  

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz