Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dětmarovickou elektrárnu navštívilo 1 803 lidí

Pedagogové na velíně

Jak se vyrábí elektřina a teplo v černouhelné elektrárně Dětmarovice si přišlo v loňském roce prohlédnout 1 803 návštěvníků. Nejvíce jich bylo z řad studentů středních škol. Následovali žáci základních škol a taky pedagogové a jiné profese, třeba zaměstnanci pivovaru, strojíren či stavebníci.

 

„Dětmarovická elektrárna nevyrábí jen elektřinu, ale také teplo. Vytápíme města Orlová a Bohumín,“ říká ředitel elektrárny Vlastimír Kontrik a pokračuje: „Zájem o zhlédnutí elektrárny nás těší, rádi všem zájemcům ukážeme, jak se z uhlí udělá elektřina i teplo. Exkurze po elektrárně provádí naši nejzkušenější zaměstnanci. Letos nás navštívilo o 56 lidí více než vloni, ceníme si, že zájem je dlouhodobě stabilní“.

Speciální skupinu tvořili pedagogové, kteří se v měsíci březnu na elektrárně seznamovali s moderními a interaktivními metodami výuky přírodovědných předmětů. Prohlídku elektrárny si ovšem nenechali ujít. O seminář s exkurzí byl mezi pedagogy takový zájem, že jsme jej museli pro Ty, na které nevyšlo, zopakovat v listopadu. Mezi nimi byl i Petr Ogrocki učitel fyziky a matematiky ze základní školy Jarošova v Havířově-Šumbarku: „Získané poznatky z exkurze předám svým žákům devátých tříd ve chvíli, kdy budeme probírat výrobu elektřiny. Znalosti ze samotného semináře využiju od první hodiny fyziky“

 

 

 

 

základní školy

688

střední školy

880

vysoké školy

33

ostatní

202

celkem

1 803

počet exkurzí

78


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz