Janáčkův máj

Moravskoslezský


RBP ZP pořádá v rámci projektu „Zdravě i hravě“ přednášky věnované zdravému životnímu stylu dětí od 3 do 12 let

Ve vybraných městech Moravskoslezského kraje probíhají od 27. září přednášky věnované zdravému životnímu stylu dětí od 3 do 12 let. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami je pořádá Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP). Přednášky, vedené výživovou specialistkou MUDr. Šárkou Andělovou, CSc., ze sdružení Stop obezitě (STOB), jsou součástí vzdělávacího projektu „Zdravě i hravě“, jehož cílem je zábavnou formou nadchnout už nejmenší děti pro zdravou stravu a pohyb.

Zábavné přednášky v  mateřských a základních školách v Ostravě, Havířově, Orlové, Frýdku-Místku, Karviné a Opavě probíhají za pomoci obrázků, fotografií a pohádek o vitamínech a o Honzíkovi, které vznikly přímo pro tento projekt. Výživová specialistka dětem vysvětluje význam ovoce a zeleniny, vliv škodlivých látek na tělo, doporučuje jim vhodný jídelníček a popisuje, jaká onemocnění jim můžou hrozit v případě špatného stravování – např. obezita, mentální anorexie, bulimie a další. „Na konci každé přednášky děti od naší pojišťovny dostávají dárkové tašky, které obsahují leporelo a prostírání pod talíř s vyobrazením obou zmíněných pohádek,“ uvádí ředitel RBP ZP Ing. Lubomír Káňa.

Přednášky se již v termínu od 27. září do 4. října uskutečnily v mateřských a základních školách v Ostravě, Havířově a Karviné. „Děti byly moc šikovné a zvídavé. O zdravém jídle toho hodně věděly především ty z mateřských škol, neboť kvalita stravování ve školkách je dnes na velice dobré úrovni,“  vysvětluje výživová poradkyně Šárka Andělová a dodává: „Překvapilo mě však, že mnoho dětí se ráno nestíhá nasnídat. To určitě není správné, neboť snídaně jim dodává energii potřebnou pro nastartování organismu a udržení pozornosti ve škole.“

Na přednášce v mateřské školce v Ostravě byl i herec Tomáš Jirman z ostravského Národního divadla moravskoslezského, který dětem odvyprávěl naučné pohádky o vitamínech a o Honzíkovi, který se díky zdravé životosprávě stal malým hrdinou. Přednášek na základních školách se zase zúčastnila úspěšná mladá atletka Lucie Slaninová, která dětem pověděla o svých zkušenostech, co jí sport přináší a proč je při něm důležité zdravě jíst. „Děti byly dobře informované, většina z nich se přihlásila, že pravidelně navštěvuje sportovní kroužky. Mnoho jich však nevědělo, že pokud krátce po tréninku dodají tělu cukry v podobě ovoce (či jiné lehké svačinky), může jím to urychlit regeneraci a nebudou tak moc unavené,“ popisuje své postřehy sportovkyně.

Další přednášky proběhnou v říjnu na základní škole ve Frýdku-Místku. V listopadu se pak uskuteční v mateřských školkách v Orlové a v Opavě, kde bude projekt zakončen.

 

Call centrum

Každý pracovní den od 7 do 20 hodin na číslech 775 187 010 a 725 394 785.

 

Více informací naleznete na webu

www.zdraveihrave.cz

www.facebook.com/zdraveihrave.

 

V Ostravě 17. října 2013

 

O projektu Zdravě i hravě

„Zdravě i hravě“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, jehož cílem je zábavnou formou nadchnout už nejmenší děti pro zdravou stravu a pohyb. Jedná se o preventivní a výchovný program pro rodiče a děti ve věku od 3 do 12 let, který prostřednictvím dvou dětských pohádek o vitamínech a o Honzíkovi a za pomoci prostírání, leporela a dalších materiálů seznamuje děti se zdravým životním stylem. V rámci projektu probíhají také přednášky v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. Součástí projektu je i soutěž o dárkové balíčky. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz