Janáčkův máj

Moravskoslezský


Na Adrenalin Cupu se závodilo i na charitativním

obdarovaní

Ostravice přivítala v sobotu 28. června už poosmnácté extrémní závod čtyřčlenných štafet. Kromě samotných závodníků Adrenalin Cupu to rozjeli i návštěvníci, kteří šlápnutím do pedálů Oranžového kola Nadace ČEZ přispěli na dobrou věc. Tentokrát pomohli Dětskému domovu Čeladná a obecně prospěšné společnosti Brány života. Dohromady pro ně vyšlapali 100 770 Kč.

 

Každý návštěvník měl možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Severomoravské organizace podpořili jak sami účastníci extrémního závodu, tak jejich fanoušci a diváci všech věkových kategorií. Pedály Oranžového kola roztáčeli po celý den. „Potěšilo nás, že se Oranžové kolo takřka nezastavilo, a díky tomu se podařilo vyšlapat tak vysokou částku. Statečný výkon závodníků byl pro všechny skvělou motivací,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

 

Zatímco závodníci měřili své síly v běhu do vrchu, paraglidingu, horském kole a na kajaku, diváci fandili svým oblíbencům a bavili se v prostoru ostravického fotbalového hřiště. Zhlédli akrobatickou show, exhibici ve skocích na trampolínách a vyzkoušeli si obratnost v Horském lanovém parku Tarzanie. Po skončení závodu jim zahrály hudební kapely Jezz a Airfare. Pestrý program připravili organizátoři také dětem. Mohly si zasoutěžit o drobné ceny a pořádně se vyřádit na oblíbených nafukovacích atrakcích.

 

Brány života o. p. s. poskytuje služby v oblasti vzdělávání ohrožených rodin a dětí a mládeže vyrůstající mimo biologickou rodinu či jinak sociálně znevýhodněných v oblasti osobnostního
a sociálního rozvoje. Na Oranžovém kole pro ně návštěvníci a účastníci Adrenalin Cupu vyšlapali částku 49 771 Kč. „Peníze použijeme na zajištění vzdělávacích programů pro děti a mládež, kterým chybí zázemí fungující rodiny. Cílem je pomoci jim efektivně zvládat náročné životní situace,“ řekla Svatava Staňková, ředitelka organizace.

 

Dětský domov Čeladná poskytuje domov čtyřiceti šesti dětem rozděleným do šesti rodinných skupin. Využívá bytového uspořádání k realizaci myšlenky rodinné výchovy. Zaměstnanci vytvářejí pro svěřené děti láskyplné a citově stálé prostředí. Výtěžek v hodnotě 50 999 Kč použije domov na nákup sportovního vybavení. „Naše děti jsou sportovně velmi nadané, což se odráží i v jejich úspěších v různých soutěžích. Abychom jejich talent ještě dále rozvíjeli, nakoupíme za vyšlapané peníze sportovní potřeby, zejména jízdní kola a ochranné přilby,“ vysvětlila ředitelka domova Kateřina Surovíková.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz               


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz