Janáčkův máj

Moravskoslezský


Startuje preventivní projekt RBP ZP „Dávej bacha na Kulihracha“, který se věnuje výskytu zbytečných úrazů u dětí od 3 do 12 let

Naposledy upraveno: 26.05.2015 11:50

 Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, zahájila preventivní projekt „Dávej bacha na Kulihracha“, který se zaměřuje na prevenci dětských úrazů. Jeho cílem je upozornit děti od 3 do 12 let a jejich rodiče na výskyt zbytečných úrazů a naučit je, jak se jim dá předcházet. Pojišťovna chce děti motivovat, aby se vyhýbaly nebezpečným situacím, dodržovaly zásady bezpečného chování a pečovaly tak více o své zdraví. Činí tak především prostřednictvím vzdělávacích přednášek v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji, a osvětovou kampaní se soutěží na internetu.

„Pomocí zábavných omalovánek s poučnými básničkami, pexesa, desatera bezpečného chování nebo informační brožurky, chceme děti upozornit na rizikové situace, které je mohou ohrožovat doma, na ulici, na hřišti nebo ve škole. Zároveň chceme dětem vysvětlit, jak se mohou v těchto situacích chránit. Cílem je upozornit je hravou formou na nebezpečí. Učí je to i nezbedný klučina jménem Kulihrach, který je ústřední postavičkou projektu,“ říká Ing. Lubomír Káňa, ředitel Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, a dodává: „Zaměřujeme se však i na rodiče, kteří mohou navštívit webové nebo facebookové stránky projektu, kde naleznou řadu užitečných rad, včetně všech edukačních materiálů.“

Projekt „Dávej bacha na Kulihracha“ po odborné stránce zaštiťuje garantka Mgr. Edita Kozinová, ředitelka rodinného a komunitního centra Chaloupka, jehož zkušení lektoři povedou přednášky na školách. „Jsem velice ráda, že mohu spolupracovat na projektu, jehož cílem je vzdělávat děti a jejich rodiče v oblasti prevence úrazů. Považuji za velice důležité budovat mezi nimi osvětu, neboť dle statistik je u nás každý rok na ambulanci ošetřeno na 300 000 tisíc dětí a 3000 zůstává po úrazu trvale postiženo,“ uvádí Kozinová a dodává: „Kdyby děti znaly pravidla bezpečného chování, naučily se předvídat rizika, byly pozornější a používaly ochranné pomůcky, nemusela by ta čísla být tak vysoká.“

Děti v mateřských školkách se tak z přednášek prostřednictvím pohádky o Kulihrachovi dozvědí mnoho užitečných rad o zásadách bezpečného chování. Připomene se jim, že nemají sahat do zásuvky či lézt na stromy, a naopak mají při koupání vždy používat kruh a zůstávat v dohledu dospělého. Žáci základních škol budou na přednášce aktivně zapojeni do hledání řešení prevence úrazů a informováni o tom, jak se správně pohybovat na silnici, železnici nebo na kole, a o nutnosti nosit při sportu cyklistickou nebo lyžařskou helmu. Součástí obou typů přednášek bude i praktická ukázka a nácvik ošetření úrazů.

Děti s rodiči se v rámci projektu mohou zapojit do soutěže o nejhezčí obrázek na téma „Kulihrach sportuje, ale bezpečně!“ a vyhrát batoh s ochrannými reflexními prvky i další překvapení.

Více o projektu se dozvíte na webových stránkách www.kulihrach-rbp-zp.cz, z jeho profilu na facebooku www.facebook.com/davejbachanakulihracha nebo prostřednictvím call centra, jehož operátoři budou k dispozici každý pracovní den od 8 do 18 hodin na číslech +420 725 394 785 a +420 725 015 375.

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, tak pokračuje v sérii preventivních programů, jako byly projekty „Nemoc nemá moc“, věnovaný oblasti prevence nakažlivých nemocí především za pomoci očkování, nebo „Zdravý zoubek nebolí“, zaměřený na péči o chrup malých dětí. Všechny zmíněné projekty oslovují poutavou a hravou formou především děti a jejich rodiče a vzdělávají tak celou populaci v Moravskoslezském kraji.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz