Janáčkův máj

Moravskoslezský


Energetici ocení nejlepšího fyzikáře

O Silvestrovské noci skončí možnost přihlásit učitele do ankety Zlatý Ámos. Ta už dvacátý rok oceňuje nejoblíbenější pedagogy z celé ČR. Letos poprvé bude udělen také titul ČEZ Ámos, který získá nejpopulárnější fyzikář. Nositele titulu vyberou zaměstnanci Skupiny ČEZ.

Žáci základních a středních škol mohou své favority přihlásit do konce roku. Přihláška musí obsahovat zajímavou příhodu prožitou s navrhovaným učitelem a také sto podpisů osob, které s nominací souhlasí. Během prosince stačí vyplnit elektronický formulář na adrese www.zlatyamos.cz, přílohy lze dodat do konce ledna.

 

Všichni nominovaní fyzikáři se kromě hlavního titulu utkají také o speciální cenu ČEZ Ámos. Každý z nich bude mít na intranetu ČEZ svůj medailonek a zaměstnanci budou moci hlasovat. Mezi energetiky je řada rodičů, jejichž děti baví fyzika, a je tudíž pravděpodobné, že mnozí z nich budou znát nominované pedagogy z třídních schůzek. ČEZ Ámos pro své žáky získá exkurze do provozů elektráren a vstupenky do technických center, například do Techmanie, IQ parku nebo IQ landie. Zvláštní cenou bude také experimentální show přímo v hodině fyziky.

 

Výběr hlavního Ámose popisuje Slávek Hrzal, ředitel ankety: „V lednu a v únoru proběhnou regionální kola, ve kterých budou žáci a studenti své kantory obhajovat před porotou. V pátek 28. března 2014 na finálovém kole v Praze porota zvolí vítěze. Zlatý Ámos vyhraje zájezd do Legolandu pro celou třídu.

 

S učiteli spolupracujeme prostřednictvím Klubu světa energie, jenž fyzikářům pomáhá učit poutavěji. Podporujeme také Matematické a Fyzikální olympiády a pořádáme exkurze do našich provozů. Fyzikáře oceňujeme zejména proto, že víme, jak těžké je žáky pro technické předměty nadchnout. Ty, kterým se to daří, obdivujeme. Sdílíme s nimi stejný cíl,“ říká Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ a dodává: „Pro usnadnění výuky jsme mimo jiné připravili soutěž o natočení nejzajímavějšího fyzikálního pokusu. S jeho přípravou mohou učitelé pomáhat. Videa lze vkládat na webové stránky www.vimproc.cz.“

 

Podpoře technického vzdělávání se ČEZ věnuje již od roku 1992. V rámci svého vzdělávacího programu Svět energie připravuje studijní materiály pro všechny typy škol a zapojuje své odborníky do výuky na vysokých školách.

 

Více informací na www.kdejinde.cz nebo na http://www.facebook.com/PracevCEZu

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz