Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Domě pokojného stáří měli besedu o vodících psech

Problematika vodících psů není u nás doposud moc známa. Pan Holba nabídl Domu pokojného stáří, že u nich rád uspořádá besedu na téma vodících psů.

Pan Holba jednoho takového psa využívá, protože má větší zrakové i sluchové omezení (hluchoslepý). Psa si nemohl dovolit, protože takový pes stojí 160 000-250 000,- Kč. Na pořízení pejska dostal příspěvek od státu.

Pes se jmenuje Pedro a už se zžili natolik, že by si bez sebe nedokázali představit život. Není však jednoduché "stát se a býti" vodícím psem. Takový pes musí být schopen speciálního výcviku a co hlavně, musí být za každé situace "hodný" na lidi, což v dnešní době není tak jednoduché. Stačí jeden prohřešek a vodící pes "dosloužil". 

Během povídání p. Holba ukázal s pejskem Pedrem několik cviků, každý z klientů si také mohl Pedra pohladit. Ukázal také speciální pomůcky, které používá. Povídání se všem moc líbilo a domluvili jsme se na další spolupráci.  

Pan Holba je ženatý, má 3 zdravé děti a pracuje v ostravské Charitě sv. Alexandra v dílně. Vypomáhá také v poradně pro lidi s podobným postižením, jaké má on.

Dům pokojného stáří je jedním ze středisek, jejímž zřizovatelem je Charita Frýdek-Místek. Posláním této služby je zajistit sociální péči starým, nemocným lidem, kteří pro svou nepříznivou sociální, často krizovou situaci, své stáří, ztrátu soběstačnosti a nemoc, či z jiných závažných důvodu, jako je sociální osamělost nebo sociální vyloučení, nejsou schopni se o sebe trvale a nepřetržitě postarat. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz