Janáčkův máj

Moravskoslezský


Těžká věc: vymyslet dárek pro babičku

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook

Prosím, poraďte mi, co mám koupit babičce k Vánocům. Je totiž velmi konzervativní a nefandí téměř žádným věcem  vyrobeným v 21. století. Má ráda své staré oblečení, používá už 40 let totéž nádobí a 60 let vaří podle jedněch receptů. Moje babička je spořivá žena. Žije jako Diogénes v sudu. Opravdu si vystačí s málem. A takovému člověku se těžko vybírá věc, kterou by používala. A ještě k tomu ráda. Tak třeba:

- Před 20 lety dostala od dědy prsten a stříbrnou lišku. První je v krabičce, druhé visí ve skříni dobře zabalené v cíše.

- Rádio jsme jí koupili se ségrou do kuchyně proto, aby nemusela od plotny odbíhat k televizi kvůli zprávám. Je v krabici pod liščím ocasem.

- Mít v 80. letech elektrický kufříkový šicí stroj, kdejaká žena by se zbláznila radostí. Babička má raději klasiku. Šlapací. Nový promptně ukryla. Hádejte kam.

- Na stejném místě je nejspíš i sada nožů. Jinak by babička nezbrousila do papírově tenkého píchátka nůž s plastovou rukojetí z NDR, kterým dodnes krájí fazolové lusky.

- Mikrovlnka ve skříni neskončila. Skříní se stala. Dají se v ní skladovat sůl, cukr a koření. Vejdou se do ní i potravní doplňky, Wobenzym, Proenzym a všechny jiné enzymy, které kupujete v dobré víře seniorovi, abyste mu prodloužili život.

- Poukázka na vstup do solné jeskyně se nejspíš stala putovní. O dojmech z léčebné procedury jsme se nikdy nebavily.

Tak co, máte nějaký tip na dárek? Beru všechno. J


Komentáře

  • Lenka Hatlapatková : :-) Tak to je opravdu těžké rozhodování. A co malá televize do kuchyně na zeď - rovnou ji připevnit a babičce dát do ruky pouze ovladač. Vařit a péct i v časech, kdy v tv běží oblíbené seriály, to je sen našich babiček :-).

  • Kateřina Piechowicz : To není špatné:) Jinak předběžně už jsem sondovala a babi chce jehelníček a pouzdro na brýle. No, tak to je ježíšek...:)))

  • marcela Sarkozi : Hm, co takhle ebonitovou tyč? No, musela jsem to napsat. Měla jsem stejnou babičku, kafe mlela každý den na ručním mlýnku a formičky na cukroví měla ještě z války. To co dostala, schovávala, co kdyby se to někomu hodilo. Jednou mě, ale překvapilo, že okamžitě sbalila mnou vyšívanou, řekněme, dečku. (bylo to vážně jen jednou) Z toho měla upřímnou radost. S radostí vzpomínala, když jsem s ní jako dítě dělala kynute boruvkove knedle. Byla veselá, když se k ní do 1+1 nasáčkovla celá famílie a remcala. A taky vím o jednom dárku, co nikdy neskočil ve sříni. Fotky rodiny

  • Kateřina Piechowicz : S tou tyčí mě to fakt pobavilo :)))) Fotky, kalendáře, to je vděčné, to jo. Když nad tím tak přemýšlím, taky vlastně nic nepotřebuju. Asi jsem nějakou vlastnost podědila.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz