Janáčkův máj

Moravskoslezský


Děti v Budišově nad Budišovkou si konečně mají kde hrát

hřiště pod náporem dětí

V blízkosti areálu TJ SPARTAK v Budišově nad Budišovkou vyrostlo nové dětské hřiště. Jde o první podobné zařízení ve městě. Jeho slavnostní otevření proběhlo v úterý 15. října, kdy zároveň místní mateřská škola pořádala „odpoledne otevřených dveří“. Hřiště slouží dětem ze školky, školy, dětem z blízkého sídliště i okolních obcí. Na pět set dětí si teď užívá na skluzavce, houpačkách nebo třeba lezecké stěně. Projekt podpořila Nadace ČEZ částkou téměř půl milionu korun (495 000 Kč).    

 

Oranžové dětské hřiště je první hrací plochou svého druhu ve městě. Rozkládá se v jeho tiché a bezpečné části v blízkosti centra. Oplocené hřiště je přístupné dětem předškolního a školního věku z Budišova i blízkého okolí po celý den, zamykat se bude jen na noc. „Konečně máme moderní hřiště, které splňuje všechny nároky na kvalitu a bezpečnost. Děti si mohou hrát na čerstvém vzduchu a smysluplně tady trávit volný čas,“ uvedl místostarosta Budišova nad Budišovkou Patrik Schramm.

 

Jako první na hřiště vyběhly děti z místní mateřské školky, které překvapily rodiče a přihlížející krátkým vystoupením. Pak už se věnovaly zkoumání nových atrakcí. Největším lákadlem se ukázala být herní sestava „Budišov“ se šesti věžemi, skluzavkou, lezeckou stěnou, síťovým tunelem a lanovým mostem. Tu doplňují pružinová houpadla, dvoumístná houpačka nebo kryté pískoviště. Maminky a tatínkové mohou na své ratolesti dohlížet z okolních laviček.

 

Za dobu své existence podpořila Nadace ČEZ výstavbu více než dvou stovek dětských
a sportovních hřišť částkou přesahující 238 milionů korun. „Podporu výstavby hřišť, kde si mohou děti bezpečně hrát, považujeme za jednu z priorit Nadace ČEZ. Budišov nad Budišovkou se připojil k dalším místům na severní Moravě, kde již Oranžovým hřištěm disponují,“ řekl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ. V letošním roce se na severu Moravy dočkali svého hřiště také obyvatelé Ostravy-Staré Bělé.  

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz