Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dvanáctá Session kytaristů v Lidové konzervatoři

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava

Všem příznivcům hry na kytaru je určeno setkání, které se uskuteční v sobotu 23. února pod názvem Kytarujeme (XII. Guitar Session). Ve svém koncertním sále ve Wattově ulici v Ostravě-Přívoze je pořádá Lidová konzervatoř Ostrava, hlavním organizátorem je Vladislav Petrášek.

Zájemci si mohou přijít zahrát jen tak pro radost a ukázat svoje umění. „Věk ani míra zkušeností nejsou důležité,“ říká Vladislav Petrášek. „Účastníci mohou vystoupit s klasickou, akustickou či elektrickou kytarou. Mohou také vystoupit s jinými nástroji, se zpěvem, či nahraným podkladem.“ Ani žánrově nebudou účastníci setkání nijak omezováni - vlastní skladby nebo improvizace jsou podle něj vítány. „Těšíme se na experimenty a nové, netradiční postupy,“ připomíná.

Zájemci o účast na přehlídce se mohou do 20. února přihlásit na adrese

vladislavpetrasek@seznam.cz. Na přihlášce je třeba uvést jméno, příjmení, datum narození, adresu a školu, kterou zájemce studuje, případně ji absolvoval. Session oficiálně začne v 10 hodin, škola bude ale otevřena už od 9 hodin, aby se účinkující mohli připravit a rozehrát.

Setkání je ale otevřeno i těm, kdo mají rádi kytaru jako nástroj a sami na něj nehrají. Jsou vítáni také, vstup na přehlídku je volný.

Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy. V současné době se zde vzdělává více než 700 studentů. Lidová konzervatoř byla založena v roce 1957.

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz