Janáčkův máj

Moravskoslezský


Zdravotní pojišťovna RBP úspěšně završila projekt Zdravý zoubek nebolí

Podpořit povědomí rodičů a dětí o důležitosti ústní hygieny bylo cílem projektu Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, „Zdravý zoubek nebolí“.  Seznamoval rodiče i děti prostřednictvím zábavných propagačních materiálů a přednášek v mateřských a základních školách i rodinných centrech v Moravskoslezském a Zlínskem kraji se správnou péčí o první zoubky a smíšený chrup. Celkem 40 přednášek v pěti mateřských centrech, patnácti mateřských a dvaceti základních školách se zúčastnilo v únoru a březnu letošního roku 1015 dětí.

V rámci projektu byly spuštěny webové stránky (http://www.zdravyzoubekneboli.cz), stránka na facebooku (facebook.com/zdravyzoubekneboli) a na dotazy k projektu a správné péči o dětský chrup odpovídali operátoři call centra. Součástí projektu byla i fotografická soutěž „O nejhezčí dětský úsměv“. Porotě se nejvíce líbila fotografie Veroniky Stoklasové, druhou příčku obsadila Gabriela Koželuhová a třetí se umístil snímek Žanety Putkové. „Všichni zúčastnění obdrží dárkový balíček s brožurami, desaterem zdravého zoubku, pexesem, omalovánkami a sadou na čištění zoubků. Na celkovou vítězku i dvě další oceněná děvčata čekají navíc dárkové předměty,“ uvedl náměstek ředitele RBP Otakar Kačmař. 

„Snahu Revírní bratrské pokladny působit v této oblasti na rodiče i děti a prohlubovat jejich znalosti i motivaci k péči o chrup jsme podpořili s velkou radostí. Už pravidelná péče o první zuby je velmi důležitá, protože děti se s nimi učí kousat tuhou stravu a první chrup vytváří prostor pro zuby stálé. Je proto velký omyl myslet si, že o první zuby se není potřeba starat, protože stejně vypadnou, jak mnohdy slýcháme,“ uvedl ostravský stomatolog a garant projektu MUDr. Tomáš Vodička, který měl nad dvouměsíční kampaní odbornou záštitu.Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz