Janáčkův máj

Moravskoslezský


Pozvánku JFO přijala jednička mezi gambisty – Petr Wagner

Petr Wagner

Viola da gamba prožívala své zlaté období v době renesance a baroka, zejména ve Francii (Monsieur de Sainte-Colombe, Marin Marais a další). V té době také vznikalo pro tento nástroj mnoho hudebních děl (například Bachův 6. Braniborský koncert). Od pozdního baroka začaly být gamby vytlačovány modernějšími nástroji jako viola nebo violoncello. Zvuk violy da gamba tak mají dnešní posluchači možnost obdivovat už jen na koncertech souborů, které se specializují na autentickou interpretaci staré hudby. Nejznámějším gambistou současnosti je Jordi Savall, z českých pak především Petr Wagner.

A právě Petr Wagner spolu s Hanou Flekovou (viola da gamba) a Janem Krejčou (theorba a barokní kytara) budou hosty komorního koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Jejich koncert, který představí díla barokních umělců – Marina Maraise, Jean-Babtisty Forqueraye a jejich synů, se koná 10. prosince 2012 ve společenském sále DKMO od 19 hodin. Vstupenky si můžete koupit v pokladně DKMO nebo v pobočkách Ostravského informačního centra.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz