Janáčkův máj

Moravskoslezský


Lidé v období recese mnohem více zvažují, do čeho investují

 

Zvýšení prodeje vozů o 20 procent, taková je bilance uplynulého pololetí v ostravské společnosti Autolaros Speed, prodejce vozů značek Hyundai a Mazda. „Dopad hospodářské krize v danou chvíli nepociťujeme,“ říká ředitel společnosti Jiří Láša a zdůrazňuje, že je to dáno dlouhodobě zvolenou strategií firmy, která se soustřeďuje na prodej zmíněných dvou značek. „Zatímco s Mazdou oslovujeme především střední podnikatele a dobře situované rodiny, Hyundai má působnost mnohem širší, s lehkou nadsázkou mohu říci, že se o ně zajímají všechny typy klientů. Například prodej vozů Hyundai i30, což je nižší střední třída, v současné době představuje zhruba 45 procent z celkového počtu námi prodaných vozů, typ Hyundai i20 přibližně 20 procent,“ pokračuje ředitel společnosti, která dnes zaměstnává 37 pracovníků. Ti se věnují nejen prodeji nových vozů a náhradních dílů, ale také servisu.

            S prodejem značky Hyundai začala firma Autolaros Speed zhruba před deseti lety. „Zatímco v 90. letech minulého století byla tato značka vnímána jako „no name“ a zákazníci jí příliš nedůvěřovali, nyní je situace diametrálně odlišná,“ poukazuje Jiří Láša na fakt, že prodej vozů Hyundai v republice zaznamenal meziroční nárůst o 47 procent. „Klienti už berou tuto značku jako domácí. Vždyť tři čtvrtiny z vozů Hyundai, které jsou v České republice ročně prodány, jsou vyrobeny v Nošovicích.“

            Jiří Láša oceňuje schopnost korejské automobilky vžít se do mentality klienta a nabídnout mu přesně to, co chce. „Poprvé se to výrazněji projevilo v roce 1992, kdy se Hyundai Bony stal nejprodávanějším dováženým autem ve Spojených státech. Američané tehdy ocenili poměr ceny vozu a jeho výkonu. Evropané jsou konzervativnější, Česká republika kromě toho byla dlouho pod velkým vlivem německého souseda a jeho automobilek. Dnes, ve chvíli pokračující recese, lidé stále více přemýšlejí, do čeho se jim vyplatí investovat, v případě nákupu automobilu intenzivněji vnímají, co jim vůz dané ceny může nabídnout a jaké jsou s jeho koupí spojené benefity. Prostě nákup posuzují ze širšího úhlu pohledu.“

           

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz