Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ostravský projekt Kompetence pro život v Parlamentu

– www.rpic-vip.cz

Seminář k představení dosavadních výsledků projektu Kompetence pro život proběhl v pondělí 4. června 2012 v Poslanecké sněmovně. Seminář představil unikátní program zaměřený na rozvoj klíčových kompetencí žáků základních a středních škol, které potřebují pro uplatnění v životě i v profesní kariéře. Programy jsou v současné době úspěšně testovány na školách v České republice, o čemž účastníky přesvědčili osobní výpovědí jejich nadšení uživatelé, zástupci škol z několika krajů ČR a také prezentované údaje z analýzy zpětné vazby od téměř pěti tisíc žáků a několika set učitelů, kteří již s programy pracují.

Cílem semináře bylo představit tento program zástupcům institucí, které mohou posoudit a ovlivnit jeho rozšíření do celého vzdělávacího systému, ať už na úrovni celostátní, krajské či místní.  Kompetence pro život nabízejí konkrétní a ověřené nástroje pro všechny, kteří to myslí vážně s obratem od klesající ke stoupající úrovni vzdělávání na českých a moravských školách a nejen na nich. Země Komenského opět šíří do Evropy vzdělávací programy, které naplňují jeho princip „Schola ludus“.  Více na www.kompetenceprozivot.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz