Janáčkův máj

Moravskoslezský


Reprezentanti kraje na celostátním ročníku Fyzikální olympiády uspěli

 Dva ze tří studentů reprezentujících Moravskoslezský kraj se umístili ve vítězné desítce  celostátního kola 57. ročníku Fyzikální olympiády kategorie A, který se ve dnech 2. až 5. února konal v Ostravě a Bílovci.

V konkurenci 49 řešitelů z celé republiky obhájil čtvrté místo Lukáš Supik z Gymnázia Komenského v Třinci a Šimon Karch z Gymnázia Komenského v Havířově byl devátý. Absolutním vítězem se stal Lukáš Honsa z Gymnázia v Jírovcově ulici v Českých Budějovicích, který podle Jana Kříže, předsedy ústřední komise Fyzikální olympiády, prokázal největší vyrovnanost v teoretické i experimentální části olympiády. „Padesátý sedmý ročník byl organizačně perfektně zabezpečen, včetně doprovodného programu, který zahrnoval i návštěvu vědecko-výzkumných laboratoří Národního superpočítačového centra IT4Innovations, " komentoval průběh akce Jan Kříž a dodal, že i když připravené úlohy byly velmi náročné, soutěžící si s nimi výborně poradili. „Z deseti studentů, kteří se umístili jako vítězové 57. ročníku celostátního kola Fyzikální olympiády, bude na dubnovém soustředění v Hradci Králové vybrána šestice, jež bude v červenci reprezentovat republiku na 47. ročníku Mezinárodní fyzikální olympiády ve švýcarském Zürichu."

Letošní ročník organizovalo společně s Jednotou českých matematiků a fyziků Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci, které se v novodobé historii olympiády ujalo jejího pořádání už potřetí a navázalo tak na zkušenosti z let 2007 a 1994. „Pořádání tohoto celostátního kola jsme brali jako příležitost představit mladým lidem z celé republiky nejen naše gymnázium, které letos slaví 70. výročí svého založení, ale také  Moravskoslezský kraj jako místo tradičně zaměřené na technické vzdělávání, jehož součástí je samozřejmě i fyzika," řekl Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

Výsledky celostátního kola jsou k dispozici na http://fyzikalniolympiada.cz/celostatni-kolo#vysledky.Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz