Janáčkův máj

Moravskoslezský


Další 1,3 miliardy Kč na opravy domů a bytů RPG

Opravený dům RPG v Ostravě

Společnost RPG Byty, s.r.o. pokračuje v rozsáhlé regeneraci svého bytového fondu zahájené v minulých letech. Podrobný seznam domů, kterých se v roce 2013 opravy dotknou, najdou nájemníci již nyní na stránkách www.rpgbyty.cz v sekci Programy pro nájemníky.

  

„V roce 2013 plánujeme vynaložit na opravy a celkovou regeneraci našich domů a bytů 1,3 miliardy korun, tedy zhruba stejnou částku jako loni. Prioritou pro tento rok je přitom dokončení slíbené výměny oken a dále programy Bezpečnost, Exteriér a Velké opravy, které jsme zahájili již v předchozích letech. Letos se tyto opravy dotknou zhruba 2 000 domů,“ říká Pavel Klimeš, ředitele portfolia realitní skupiny RPG Real Estate.

 

Výměna oken

Nejvýznamnější položku v rámci oprav a investic v roce 2013 bude opět tvořit masivní výměna oken. Ta je plánována u více než 9 000 bytů v 776 domech a vyžádá si zhruba 365 milionů Kč.

V roce 2013 tak bude dokončena výměna oken ve všech bytech nájemníků, kteří přistoupili na návrh postupného navyšování dříve regulovaného nájemného a kterým se společnost RPG Byty, s.r.o. písemně zavázala vyměnit okna nejpozději do konce roku 2014. Tento závazek tedy bude splněn o rok dříve.

 Program Bezpečnost

Tento projekt byl zahájen již v roce 2010 a zahrnuje výměny vstupních dveří, zvonkových tabel a poštovních schránek a dále estetizaci společných prostor domů. V letošním roce bude program Bezpečnost rozšířen také o instalaci mříží ke vstupům do sklepních prostor domů.

V roce 2013 se program Bezpečnost dotkne 148 domů a vyžádá si náklady okolo 46 milionů Kč.


Velké opravy

Do této kategorie patří generální opravy rozvodů SV, TUV, odpadového potrubí a elektrorozvodů ve společných prostorách domů, stejně jako opravy střech a balkonů. V roce 2013 se tyto velké opravy dotknou 1054 domů a předpokládanými náklady 145 milionů Kč.

 

Program Exteriér

Také tento projekt byl zahájen již v roce 2010 a zahrnuje výměny oken, opravy střech a zateplení fasád, opravy elektrorozvodů ve společných prostorách domů, výměny vstupních dveří, zvonkových tabel a poštovních schránek a estetizaci společných prostor domů, vždy v závislosti na aktuálním stavu konkrétního domu.

 

V roce 2013 se projekt Exteriér dotkne 16 domů, předpokládané náklady na tento program jsou 30 milionů Kč.

Kromě výše popsaných projektů bude v domech a bytech RPG samozřejmě probíhat běžná údržba dle aktuálních potřeb.


Komentáře

  • Kateřina Piechowicz : Je zarážející, že i přesto, jaké RPG vynakládá prostředky, se najdou takoví, kteří tvrdí, že RPG neinvastuje nic.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz