Janáčkův máj

Moravskoslezský


Vítkovické gymnastky získaly v kategorii seniorek pohár města Ostravy!

 Jednu zlatou a dvě bronzové medaile vybojovaly při sobotních závodech moderní gymnastiky v ostravské hale Sareza domácí závodnice MG SSK Vítkovice, a to v silné mezinárodní konkurenci! Zlatý pohár města Ostravy si odvážela seniorka Andrea Kozová, bronzová umístění získaly Lucie Kozová, naděje mladší (ročník 2006), a Ema Blažeková v kategorii naděje nejmladší (ročník 2009).

„Závody ovládly polské gymnastky, které přijely v silném zastoupení hned z několika klubů SGA Bialsko Biala, UKS Warsaw, SS Williczka, PTG Sokol Krakow, UKS 41 Lodz a UKS Katovice a umisťovaly se především v kategoriích nadějí a kadetek na předních místech. Dařilo se ale i ukrajinským závodnicím z SC Bagira Lviv, které si odvážely jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Z českých klubů vybojovaly jedno první a dvě druhá místa gymnastky SVČ Bruntál, zlato a stříbro gymnastky SK MG Veselí nad Moravou, stříbro a bronz gymnastky TJ Spartaku Přerov a jednu bronzovou medaili získal i klub SK Trasko Vyškov,“ popisuje výsledky sobotních závodů, jichž se zúčastnilo téměř sto moderních gymnastek z České republiky i zahraničí, hlavní trenérka klubu MG SSK Vítkovice Hana Kyšková Nadkanská. „Úroveň gymnastických sestav byla opravdu vysoká a diváci si soutěž užili,“ pokračuje hlavní trenérka klubu, který soutěž O pohár města Ostravy pořádal již podvacáté, a to s podporou Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových a města Ostravy.

Třešničkou závodu byly kategorie juniorek a seniorek, nejúspěšnějších závodnic, jež své kluby reprezentují nejen na národních, ale především na mezinárodních soutěžích. V kategorii juniorek zvítězila Laura Santera z UKS Katowice, v seniorkách A pak domácí závodnice Andrea Kozová a vítězkou seniorek B se stala Johana Roubalová z SK MG Veselí nad Moravou. „Jsem ráda, že i v náročné seniorské kategorii, kde je již mnohem vyšší obtížnost všech prvků, má náš klub prvním rokem své želízko v ohni, a to seniorku Andreu Kozovou. Ta nás letos reprezentovala již na několika mezinárodních závodech, nejlépe si vedla v dubnu ve Varšavě, kde skončila na krásném 5. místě z 16 seniorek z několika zemí a povedl se ji i sobotní závod,“ dodává trenérka.

Dařilo se ale i dalším domácím závodnicí SSK Vítkovice… V kategorii naděje nejmladší (ročník 2008) se na 8. místě umístila Kamila Kozáková, na 9. Ema Šobáňová, na 10.  Bára Hatlapatková, na 11. Anna Mojáková a 13. byla Bára Kaliská. V kategorii naděje mladší (ročník 2007) se na 4. místě umístila Aneta Luzarová a na 5. Tereza Mojžíšková. V kadetkách mladších se na 6. místě umístila Ema Švančarová, na 8. Petra Kmochová a na 12. Táňa Krištofová. Kadetky starší reprezentovala Hana Havlasová (4. místo), Karolína Štefková (5. místo) a Viktorie Straková (7. místo). V seniorkách B závodily také Stela Špundová (6. místo) a Nikol Pavlovská (7. místo)

****

Klub MG SSK Vítkovice začínal v Ostravě v roce 1990 pod TJ Odra Ostrava. Po revoluci přišly změny, vedení klubu proto požádalo SSK Vítkovice, zda by klub přijalo pod svá křídla, což se v roce 1992 podařilo. Moderní gymnastky trénují v tělocvičně ZŠ Mitušova 16 a od roku 2005 díky spolupráci se Sportovním gymnáziem Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu trénují i v hale této školy za hotelem Vista, jejíž součástí je i baletní sál. Klub má nyní zhruba 40 členů, z toho asi polovina jsou malé slečny v přípravce, 15 dívek se věnuje národním závodům a pět mezinárodním. Více na: www.mg-sskvitkovice.cz nebo na tel. č.: 773 938 385.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz