Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bílovec patří k nejvhodnějším kandidátům na výstavbu velkolepého rodinného zábavního parku

 2017   Podnikatelská zóna za areálem hřiště v Ostravské ulici v Bílovci byla pražským investorem vybrána jako jedno z nejvhodnějších míst na severní Moravě  pro vybudování rozsáhlého zábavního parku pro rodiny s dětmi. Zastupitelé města odsouhlasili, že záměr vybudování indoor parku podpoří.

 „Jedná se o první model uzavřeného rodinného parku v České republice, který by měl být v nejbližším roce postaven na třech místech, a to ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Tyto parky již úspěšně fungují v Belgii a Holandsku,“ říká místostarostka Bílovce Sylva Kováčiková s tím, že park by mohl být postaven na tříhektarovém pozemku, který je v územním plánu města již devátým rokem zařazen jako plocha vhodná k podnikání. Tato zóna však je bez příjezdové komunikace a infrastruktury, takže nebyla pro investory příliš atraktivní. Až nyní...

„Vnímám to jako obrovskou příležitost pro Bílovec. Z obce provinčního významu bychom se stali městem známým  nejen v celé republice, ale možná i v Evropě,“ říká starosta Bílovce Pavel Mrva a dodává, že vznik zábavního parku by měl pro město i obrovský ekonomický přínos, zejména v souvislosti s rozvojem služeb v oblasti gastronomie, hotelnictví, dopravy, maloobchodu atd. „Zároveň máme obrovskou příležitost postavit v Bílovci krytý bazén, o jehož využití se kvůli vysoké finanční náročnosti ve městě diskutuje už dlouhé roky. Návštěvníci zábavního parku by – kromě bonusu v podobě zámku, muzea, věže kostela a dalších historických památek Bílovce – určitě přivítali právě relaxaci v bazénu,“ vysvětluje a dodává, že vznik rodinného parku s sebou nese i další nezanedbatelný a velice pozitivní fakt. „Ve městě by vznikla zhruba stovka nových pracovních míst,“ akcentuje starosta.

 

„Projekt rodinného parku díky své jedinečnosti nekonkuruje dalším sportovním a turistickým lákadlům v regionu, naopak je synergicky doplňuje. Pro realizaci záměru bude důležitý obsah smlouvy mezi investorem a městem Bílovcem. O smlouvě řešící výstavbu parku a podmínky budoucího vztahu jednotlivých subjektů by mělo zastupitelstvo rozhodovat v září,“ uzavírá místostarostka Sylva Kováčiková.

 

 

 

Kontakt:

Mgr. Šárka Seidlerová, pověřená medializací města Bílovce

mobil: 731 181 238, e-mail: seidlerovas@seznam.cz

Foto: V budoucnu by mohly pozornost k Bílovci přitahovat nejen jeho historické památky…

Foto: Jiří Velký

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz