Janáčkův máj

Moravskoslezský


Zpěvák legendární křesťanské rockové kapely Petra vystoupil v Ostravě

– PR pracovník Diecézní charita ostravsko - opavská
Naposledy upraveno: 20.06.2014 16:11

  Ve dnech 14. a 15. června proběhl v Ostravě – Kunčičkách mezinárodní křesťanský festival soudobé hudby. Festival uspořádaly Diecézní charita ostravsko-opavská, farnost sv. Antonína z Padovy a TV Noe. Cílem této akce bylo přiblížit veřejnosti současnou autorskou křesťanskou hudbu, vzájemně překonávat nejenom geografické hranice a dát prostor také dobročinnosti.

Atmosféra byla skutečně klidná, přátelská a radostná, k čemuž přispěli nejen interpreti, ale i pořadatelé a návštěvníci sami. Na dvou venkovních pódiích a v přilehlém kostele sv. Antonína z Padovy probíhal od sobotního poledne maratón vystoupení interpretů napříč žánry. K vidění a slyšení byla mimo jiné slovenská rocková kapela N.D.E., polská kapela Heled, složená s řádových sester, písničkář Pavel Helan, poprockový pěvecký sbor Fusion, složený z teenagerů, folkrocková stálice Oboroh (jejichž vystoupení nezhatila ani průtrž mračen), jejich kapelník Slávek Klecandr, který vystoupil v komorní atmosféře kostela či slovenská rocková kapela The Elements, která souzněla spíše s naturelem mladých. Vrcholem sobotního večera pak bezesporu bylo vystoupení zpěváka legendární americké křesťanské rockové skupiny Petra – Johna Schlitta – který dostal do varu několik stovek přítomných účastníků.

Nedělní program byl rovněž bohatý duchovně i hudebně. Vystoupení skupin Chapela, Family Gospel a zvláště Arka Noego z Polska přijalo publikum s patřičným nadšením.

Za oba dva dny navštívilo festival Slezská lilie na dva tisíce diváků. Všem těm, kdo z nejrůznějších důvodů nestihli festival navštívit ať už osobně či prostřednictvím televizního přenosu televize Noe, pořadatelé vzkazují, že už nyní se připravuje program příštího ročníku.

Ten letošní by nemohl proběhnout bez podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostrava, městského obvodu Slezská Ostrava, Ministerstva kultury České republiky, T-Moblie Czech Republic a. s., ArcelorMittal Ostrava a. s. a Renomia a. s..Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz