Janáčkův máj

Moravskoslezský


Projekt nulové tolerance v havířovském Merkuru pokračuje i v letošním roce

Zařazení objektu hotelového domu Merkur v Havířově do projektu nulové tolerance se osvědčilo. Projekt, který v sobě nese neohlášené kontroly domů, instalaci kamer či zvýšený dohled, bude pokračovat a novinkou je instalace mobilní buňky, která pomůže lépe monitorovat situaci v blízkosti hotelového domu. Celé problematice by mohla napomoci skutečnost, že došlo k zaregistrování občanského sdružení Asociace majitelů a provozovatelů ubytoven, o.s., které by mohlo složitou situaci kolem bydlení v ubytovnách koordinovat a posunout kupředu.  

 Rozhodnutí představitelů města, Policie ČR a městské policie, krajské hygienické stanice, realitní skupiny RPG Real Estate jako vlastníka objektu i zástupců provozovatele, kterým je společnost  Lukray service, z prosince loňského roku v rámci Kulatého stolu, se ukázalo jako správné.

Jedním z cílů setkání u kulatého stolu bylo přispět k řešení problematiky sociálně slabých občanů v Havířově. Řada z nich se dostane do tíživé situace, takže řešením jsou pro ně azylové domy, krizová centra nebo ubytovny. Zařízení tohoto typu v Havířově, Ostravě a v Chomutově provozuje společnost Lukray service, s.r.o. 

  „V našich ubytovnách panuje téměř vojenský řád, snažíme nastavit pravidla s klienty tak, abychom eliminovali možné problémy. Dbáme na čistotu a pořádek, máme vlastní ochrannou službu, spolupracujeme s úřady práce, s policií i s neziskovými organizacemi zabývajícími se pomocí osobám v nouzi. V reakci na stížnosti týkající se rušení nočního klidu návštěvníky restaurace v našem objektu, jsme zpřísnili smluvní podmínky s provozovatelem. Rovněž jsme vyšli vstříc nájemníkům nebytových prostor a přesunuli pokladní místo pro klienty ubytovny. Na podzim jsme také opravili fasádu objektu a v drobných opravách hodláme pokračovat i v letošním roce,“ uvedl projektový manažer společnosti Lukray service, s.r.o. René Gucký. „V Merkuru se nám osvědčila spolupráce se všemi zainteresovanými subjekty, které se nám snaží s ubytovanými pomoci. Využíváme všechny dostupné legislativní prostředky k tomu, aby toto místo nepůsobilo městu Havířovu ostudu,“ dodal Gucký.

 „I my máme zájem, aby se podmínky pro ubytované klienty dále zlepšovaly. Provedli jsme opravu kanalizace, rekonstrukci střech, opravili výtahy, vyměnili okna a letos chystáme renovaci balkonů,“ řekl za společnost RPG Byty, s.r.o., která je majitelem objektu její tiskový mluvčí Petr Handl.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz