Janáčkův máj

Moravskoslezský


Náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký jednal o dopravní infrastruktuře v západní části kraje

– předseda správní rady Studio STA
Poslanec Ladislav Velebný v Moravskoslezském kraji uspořádal další ministerskou návštěvu. Do regionu přijel náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.

Poslanec Ladislav Velebný v Moravskoslezském kraji uspořádal další ministerskou návštěvu. Tentokrát do regionu přijel náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.

Moravskoslezský kraj oficiálně navštívil náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký, který svou pracovní cestu započal na Krajském úřadě v Ostravě ve čtvrtek 26. února 2015. Tématem jednání bylo: Stav přípravy obchvatu R48 Frýdek-Místek, silnice I/68 Třanovice-Nebory, napojení průmyslové zóny a obchvatu Mošnov a Letiště Leoše Janáčka I/58 Příbor-Skotnice a zařazení silničního a železničního koridoru Ostrava-Opava-Krnov-Bartultovice do globální sítě TEN-T. „Moravskoslezský kraj je nejaktivnější v komunikaci ohledně dopravní infrastruktury,“ pochvaloval si náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.

I přes nepříznivé klimatické podmínky si delegace prohlédla staveniště stavby silnice I/11 Mokré Lazce, v Hrabyni se setkala s tamní starostkou Zdeňkou Jordánovou a jednala o přilehlé infrastruktuře. Nechyběly ani informace o historii obce spojenou se světovými válkami.

Po dopoledním programu se náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký přesunul do statutárního města Opavy, kde s primátorem Martinem Vítečkem a jeho náměstkem Josefem Stiborským jednal o problematice severního obchvatu. Pracovní cesta delegace pak pokračovala do Krnova, kde s vedením města – starostkou Janou Koukolovou Petrovou a místostarosty Michalem Brunclíkem a Janem Krkoškou hovořila na téma krnovského obchvatu a železničního spojení Krnov – Jeseník.

Významní hosté svou návštěvu ukončili ve městě Bruntál, kde jednali o tamním obchvatu se starostou Petrem Rysem a místostarosty Vladimírem Jedličkou a Liborem Unverdorbenem.

Náměstka ministra dopravy Kamila Rudoleckého po celou dobu jeho návštěvy doprovázel poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík, předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva Moravskoslezského kraje Jaroslav Kala, tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 – I/57 Martin Dostál, předseda dopravní sekce ze Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Miroslav Bezděk, ředitel ostravské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Tomáš Opěla a jeho náměstek Lubomír Hýbl.

Více zde: http://www.velebny.eu/products/namestek-ministra-dopravy-kamil-rudolecky-jednal-o-dopravni-infrastrukture-v-zapadni-casti-kraje/

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz