Janáčkův máj

Moravskoslezský


Studentský urbanistický vklad Bílovci

 Od středy 14. října se v Bílovci koná dvoudenní studentský workshop, kterého se účastní padesát studentů třetích a čtvrtých ročníků VŠB - TUO spolu s deseti vysokoškolskými profesory.  Jejich úkolem je připravit studie na efektivní využití čtyř vytipovaných městských lokalit –  okolí městského hřbitova, prostor autobusového nádraží, oblast zámku a Pivovarské ulice a území mezi Slezským náměstím a novou výstavbou na Jižním městě.  „Díky výstupům studentů několika odborných profesí – stavbařů, architektů a urbanistů – získáme na využití zmíněných městských lokalit nový, komplexní  pohled, nezatížený stereotypem," říká starosta města Bílovec Pavel Mrva.  „Navíc si mezi schopnými mladými lidmi, kteří se této akce účastní nad rámec svých školních povinností,  chceme vytipovat případné budoucí zaměstnance nebo spolupracovníky městského úřadu," otevírá další dimenzi spolupráce starosta a upozorňuje i na další podstatný fakt obapolně prospěšné spolupráce: finanční náklady na tuto akci činí 49 tisíc korun, což je podstatně méně, než by město muselo investovat do projektu zadaného renomované firmě. 

Workshop ukončí studenti ve čtvrtek 15. října, kdy na jednání se zastupiteli města předloží 24 studií, které budou ještě následně detailně zpracovávat. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz