Janáčkův máj

Moravskoslezský


Studenti zaplatili na Ukrajině večeři stopadesáti dětem

Naposledy upraveno: 08.01.2013 20:32
Novoroční večeře v dětském domově na Ukrajině

 Ovoce, sladkosti a slavnostní novoroční menu zaplatili studenti 3.C  Gymnázia ve Frýdlantu nad Ostravicí dětem z dětského domova v Mukačevu na Ukrajině. Situace v ukrajinském dětském domově je totiž taková, že pomeranče ani banány si nemohou dovolit.

S nápadem podpořit dětský domov přišli mladí dobrovolníci ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA ve Frýdku-Místku. Členkou klubu je i studentka frýdlantského gymnázia Adriana Smilowská, která se ujala organizování celé akce.

Jak získali studenti peníze? Prodávali svačinky svým spolužákům. „Studenti doma za své peníze připravili lákavé pochoutky. Ve škole vyvěsili plakátky s pozvánkou ke svačince. O přestávce pak všechny dobroty prodávali.“, vysvětlila třídní profesorka Soňa Macurová. K mání byl lentilkový koláč, rafaelo buchtičky, hraběnčiny řezy, muffinky, čokobuchta s cuketou i tradiční bábovka, plněné šátečky nebo slaní šneci.

 „ Prodejem svačinek  jsme utržili částku 5000 korun“, prozradila Adriana Smilowská, „ k tomu jsme přidali 1000 Kč, které „vydělal“ náš studentský dobrovolnický klub na charitativním bleším trhu. Na Ukrajinu jsme tedy poslali celkem 6000 Kč. Budete se divit, ale zaplatili jsme tak večeři stopadesáti dětem“.  


Komentáře


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz