Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ostravská plavkyně otestovala olympijský bazén

Naposledy upraveno: 13.03.2012 09:04

Barbora Závadová si přivezla stříbrnou medaili ze závodů v Londýně. Vyhrála ji v bazénu, ve kterém se poplave i Olympiáda.

Stříbrnou medaili získala ostravská plavkyně ve čtyřsetmetrovém polohovém závodě, který byl součástí British Gas Swimming Championship. Kromě toho se umístila pátá na dvoustovce. Organizátoři mistrovství pojali jako generálku na olympijské hry. A simulace to byla povedená: hodně diváků, závodníci z celého světa včetně Jihoafričanů, Japonců, Korejců, Američanů a Číňanů a neskutečné časy britských plavců, kteří se chtěli blýsknout před domácím publikem.

Možnost obhlédnout si místo, kam se závodnice vrátí s dalšími ambicemi v létě, je nesporná výhoda. „Moc mi to prospělo a taky uklidnilo. Už vím, do čeho jdu. Celý areál na mě dost zapůsobil, je krásný. Bazén, kde jsme soutěžili, byl součástí parku, kde je i hlavní stadion. Tohle byla jen olympiáda nanečisto, ale všechno proběhlo bez chybičky. Britové to ještě určitě zdokonalí,“ popisuje Závadová.

Olympijskou vesnici si prý ostravská plavkyně neprohlédla, protože není přístupná. „Z dálky jsme na ni koukali, to nám muselo stačit,“ říká. V Londýně plavkyně strávila po závodech tři dny, během nichž navštívila Westminster, Tower Bridge a Trafalgar Square. Nyní ji čeká Velká cena Českých Budějovic a za čtrnáct dní odjíždí na třítýdenní soustředění do Sierra Nevady.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz