Janáčkův máj

Moravskoslezský


Společnost ČEZ Teplárenská obdarovala Vítkovickou nemocnici

předání šeku

Ostrava, 17. ledna – Symbolický šek na 70 000 Kč si převzala Marie Marsová, předsedkyně představenstva Vítkovické nemocnice z rukou Martina Šangaly z ČEZ Teplárenské.

 

 

„Těší nás, že společnost ČEZ Teplárenská je nejen našim dodavatelem tepla, ale také dobrým partnerem,“ říká Marie Marsová a dodává: „Za darované peníze pořídíme infusní techniku a pojízdné lehátko.“ Vítkovická nemocnice, člen zdravotnické skupiny AGEL, je profesionální ostravská nemocnice s rozsáhlou lůžkovou i ambulantní částí. Komplexní péči poskytuje především v oblasti Ostravy-Vítkovic a Ostravy-Zábřehu, pracuje v ní téměř 800 zaměstnanců.

ČEZ Teplárenská, a. s. v současnosti zásobuje přibližně 7 350 odběrných míst a kromě 143 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 9 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 39 lokalitách v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, a to z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče. Na severní Moravě dodává teplo do Orlové, Vítkovic a Bohumína. Právě v Bohumíně vybudovala nový přivaděč tepla z Dětmarovické elektrárny a rozvody tepla ve městě. Celý projekt zásobování Bohumína dálkovým teplem z Dětmarovic sklidil i několik cen. Teplárenské sdružení ocenilo projekt v roce 2011 jako nejlepší v kategorii „Rozvoj soustav zásobování teplem“. V celostátní soutěži pak v témže roce získal projekt uznání poroty. O rok později pak v anketě Projekt desetiletí byl jako jediný oceněn odborníky v energetice, novináři i veřejností.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz