Janáčkův máj

Moravskoslezský


Sběrné místo projektu "Kola pro Afriku" máme i ve Frýdku-Místku

Kola pro Afriku

 Frýdek-Místek-Ostrava-Gambie

 Ihned, jakmile jsem viděl na internetu článek a pak samotný web projektu Kola pro Afriku, jsem věděl, že tohle musíme mít v našem Centru Comeback na ulici Malý Koloredov. Že je to další krok netradiční integrace zdravé široké veřejnosti k nám zdravotně postiženým.

 

Tedy, aby jste rozuměli. Že náš klub přihlásím do tohoto projektu, pro zřízení „sběrného místa“ starých, lidmi vyřazených kol . Kol, ač starých, ještě potřebných pro africké děti. Pak už jen stačilo napsat email klukům z neziskové organizace Kola pro Afriku. A při osobní návštěvě Richarda Gazdy se domluvit na „ordinačních hodinách“ sběrny našeho klubu.

Otevřeno máme: každá Středa – 8.00-12.00 hod – 13.00-18.00hod. – na zavolání na tel.: číslo 608 708 523.

 

Radomír Krupa

Sportovní klub vozíčkářů Frýdek-Místek


Pomoc má svůj velký potenciál.

Spolupracujeme s anglickou organizací na vzdělávacím projektu v Gambii pro místní mechaniky, učitele a studenty. V tomto bodě spatřujeme udržitelnost celého projektu. Pomáháme vzniku místních servisních dílen, které budou zajišťovat dobrý technický stav kol. Tím pomáháme také novým pracovním možnostem a také zabraňujeme tomu, aby se z darovaných kol stalo v Africe smetiště.

Chceme zapojit české školy, z anglického příkladu bychom chtěli v blízké budoucnosti oslovit věznice a probační službu a také bychom chtěli nabídnout možnost nezaměstnaným. Podílení se na bohulibém projektu může mít pro každého hluboký přínos.

V Anglii studenti pomáhají se tříděním a nakládáním kol při transportu do Afriky, také se přímo účastní projektů v Gambii a asistují v místních školách při výuce. Lidé ve věznicích darovaná kola repasují, stejně tak lidé, kteří jsou ve výkonu alternativních trestů. Podobně se mohou zapojit nezaměstnaní, kteří takovou zkušeností mohou získat nové možnosti.

 

Věříme, že udržitelnost leží spíše v tom, co dáváme, než v tom co dovedeme získat.

Věříme také, že je mnoho dobrého v lidech, jen najít cestu smysluplnosti dobra přesto, že se spousta lidí okolo nás ptá, „a co z toho budu mít, když někomu něco dám“.

 

Roman Posolda

ředitel společnosti
Kola pro Afriku, o.p.s.
+420 605 418 456

roman.posolda@kolaproafriku.cz

Více zde: http://www.kolaproafriku.cz/

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz