Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bílovec investoval do inovace vozového parku městské policie, dobrovolných hasičů a technických služeb města

 Zhruba 6 milionů korun investoval Bílovec do cisternové stříkačky pro jednotku sboru dobrovolných hasičů, vozu pro městskou policii a zimní nástavby samosběrného vozu. Technika, která přispěje ke snížení nákladů i k větší bezpečnosti občanů, bude představena v úterý 20. září v 10 hodin na Slezském náměstí.

 

 „Díky novým vozidlům město ušetří na nákladech na vozový park – na opravách, servisu i spotřebě pohonných hmot, u hasičů jde navíc o zvýšení bezpečnosti a efektivity zásahu,” říká starosta Bílovce Pavel Mrva a upřesňuje, že investici z rozpočtu města doplnila i dotace z Ministerstva vnitra ČR ve výši 1,5 milionu korun na rekonstrukci cisterny. „V následujících letech chceme v podobných krocích pokračovat. Naším cílem je maximální zefektivnění provozu vozového parku úřadu, proto je v plánu pořízení ekologických vozidel s elektrickým pohonem, snížení počtu automobilů a podobně.”

Na Slezském náměstí se v úterý 20. září představí zrekonstruovaná cisternová automobilová stříkačka TATRA 815 - CAS 30 v hodnotě 3,7 milionu, která přispěje ke zvýšení akceschopnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů i ke snížení celkových nákladů na provoz. Kromě toho si zde budou moci dospělí zájemci i děti z místních škol a školek prohlédnout Volskwagen Caddy Combi 1.4 pro městskou policii v hodnotě 570 tisíc korun a také univerzální nosič nástaveb UNI-LOCK Mercedes Benz. Ten společnost SLUMBI využívá již od roku 2014. „Moderní univerzální nosič se zametací nástavbou přinesl vyšší efektivitu, finanční úspory i nesrovnatelně kvalitnější pracovní podmínky pro obsluhu. Není se co divit, vždyť jednoúčelový speciální zametací automobil, který jsme do té doby využívali, sloužil 24 let,” říká Miroslav Brímus, jednatel společnosti SLUMBI, a dodává, že v nadcházející zimní sezoně využije firma další novou výměnnou nástavbu univerzálního nosiče, a to sypač EPOKE a sněhovou radlici ABM TECHNOLOGY. „Tato zařízení letos nahradí dosud používaný nákladní speciální sklápěč značky ŠKODA 706, který sloužil neuvěřitelných 39 let,” zdůrazňuje Miroslav Brímus s tím, že náklady na zmíněné vybavení činily 1,8 milionu korun a byly plně hrazeny z rozpočtu města.

 Modernizaci vozového parku vítá také vedoucí městské policie Pavel Kudela. „Námi původně využívaný Citröen Berlingo vyčerpal svoje technické možnosti pro veřejnou službu a po sedmi letech provozu byl převeden k užívání sociálními službami města,” upřesňuje.

 

 

 

Kontakt:

Mgr. Šárka Seidlerová, pověřená medializací města Bílovce

mobil: 731 181 238, e-mail: seidlerovas@seznam.cz

Foto: Jiří Velký

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz