Janáčkův máj

Moravskoslezský


Festival ProTibet 2013 začíná

– MOST, o.p.s.

Festival ProTibet 2013 vznikl v roce 2002 v Ostravě a letos se koná ve více než 20 městech ČR. Proslulý tibetský zpěvák Loten Namling zazpívá poprvé na Moravě! Výtěžek festivalu pomůže chudým nomádským rodinám. Festival pořádá Občanské sdružení M.O.S.T., více na www.protibet.org.

„Festival ProTibet 2013 bude patřit všem, kteří se chtějí bavit, seznámit s tibetskou kulturou a zároveň chtějí pomoci dobré věci,“ říká  Ing. Jana Neboráková.

Festival potrvá od 1. do 31. března, tento 12. ročník je výjimečný zastoupením mnoha zahraničních hostů. Pro diváky bude nejzajímavější vystoupení tibetského zpěváka Lotena Namlinga, který přijede ze Švýcarska. Dále vystoupí expert na projekty rozvojové pomoci Tibeťanům pan Tenzin Dhondup.. Tento rok nabízíme také  projekci filmů současných tibetských tvůrců, jako Tibet zpívá, a Letní pastviny.  Festival zahájí 1.3. v obchodním centru FORUM Karolína výstava „Tibet a Barma“, která doplňuje vzdělávací projekty pro učitele a studenty. Naopak tečku za celou řadou akcí udělá jedinečný koncert herečky Báry Hrzánové v neděli 31. března.

„Chci z celého srdce poděkovat všem dobrovolníkům, kteří v mnoha městech České republiky organizují Festival ProTibet,“ vzkazuje Tibeťan Tenzin Dhondup z Indie.

Občanské sdružení M.O.S.T. podporuje vzdělávání a pomáhá zlepšovat životní podmínky lidí žijících v Tibetu a indických Himálajích. Pomáháme tisícům dětí, tibetským uprchlíkům, mnichům a mniškám, nomádským rodinám a starým lidem bez rodin. Realizujeme projekty pomoci tamním školám a podporujeme místní ekonomiku.

 

Festival se koná za přispění města Ostravy, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz