Janáčkův máj

Moravskoslezský


Hodinu v pekle a popelení na Letním knižním veletrhu

Na knižních pultech se v těchto dnech objevila nejnovější kniha dvojice literátů Miroslav Sehnal a Břetislav Uhlář, nazvaná Hodinu v pekle. Podtitulem knihy je (Ne)veselé obsese, mánie a deprese a ožívají v ní tragikomické postavičky, jejichž osudy jsou předkládány čtenářům se štiplavou dávkou sarkasmu a drsného humoru. Autoři knihy baví a provokují nejen svými společnými literárními počiny, ale i způsobem, jakým je coby novinky prezentují veřejnosti. Do rolí kmotrů, sudiček, plaček či hrobníků převlékli už mnohé známé osobnosti, jako jsou Marie Rottrová, Jaroslav Wykrent, Zuzana Lapčíková, Pavel Dobeš, Ivo Jahelka, ale i ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

V tradičně recesním duchu chystají Sehnal s Uhlářem i prezentaci své novinky Hodinu v pekle. Učiní tak v rámci zahajovacího dne letošního Letního knižního veletrhu na ostravské Černé louce, kde v pátek 15. června od 17 hodin pořádají v pavilonu A (sál Česká televize Ostrava) interaktivní klubovou kratochvíli. Tradiční křest nahradí popelením s několika více či méně známými umělci. Rolí popelářů se ujmou bluesman Pepa Streichl spolu s českou pop-country legendou Zdeňkem Mannem a one voice showmanem Patrikem Kee. Pekelnou verbu si v jejich režii zahraje moderátorka Dagmar Misařová z Českého rozhlasu.

 Knížka Hodinu v pekle je volným pokračováním titulů Hodinu před svítáním, V hodině svítání, Hodinu pod drnem a Hodinu v nebi. Jednotlivé díly nejsou na sobě závislé, každý má svůj vlastní uzavřený děj, takže si ani při čtení knihy Hodinu v pekle neuvědomíme handicap, že neznáme předchozí části. Některé „hodinové“ příběhy byly už s úspěchem přeloženy do polštiny, němčiny i arabštiny, aniž by čtenáře napadlo, že jsou jen výňatkem vícedílné série.

Miroslav Sehnal a Břetislav Uhlář jsou členy Obce spisovatelů České republiky a patří mezi renomované publicisty a scenáristy. Jejich společné prozaicko-poetické knihy Hodinu před svítáním, V hodině svítání, Hodinu pod drnem, Hodinu v nebi a Hodinu v pekle naleznete kromě knihkupectví také v knihovnách a na www.repronis.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz