Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bílovec připravuje rozvoj podnikatelské zóny ve městě

 Ve čtvrtek 20. dubna 2017 se uskutečnilo pracovní setkání bíloveckých podnikatelů se zástupci vedení města, Úřadu práce v Bílovci a s Petrou Chovaniokovou, ředitelkou Agentury pro regionální rozvoj Moravskoslezského kraje.

Nejedná se o první jednání. Podobné proběhlo již na jaře minulého roku.  Bílovec hledá cesty k podpoře vzniku pracovních příležitostí jak v zaměstnaneckém poměru, tak i v samostatně výdělečných profesích. „Významnou roli hraje spolupráce s místními podnikateli. Město v rámci svých zákonných možností vidí svoji úlohu v pomoci při jejich podnikání a při jejich dalším rozvoji,“ říká Sylva Kováčiková, místostarostka Bílovce. „Musíme mít na paměti, že ve městě je málo pracovních příležitostí. Polovina zaměstnaných do práce dojíždí, z toho 38 procent do Ostravy. Počet obyvatel už sedmým rokem klesá a obyvatelstvo stárne. Přitom Bílovec leží v blízkosti dálnice, letiště a železničního koridoru a je centrem správního území obce s rozšířenou působností pro 28 tisíc obyvatel.“

V současné době Bílovec připravuje strategické dokumenty města: Generel dopravy, Generel veřejného osvětlení, Program rozvoje města na roky 2017–2026 a Místní akční plán ve vzdělávání ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Bílovec. Bílovec vlastní zhruba 5 ha na zelené louce, které je v územním plánu vymezeno pro výrobu, skladování, řemesla a výrobní služby. „Podpora této podnikatelské zóny města Bílovce spočívá ve vybudování cesty s infrastrukturou. Proto Bílovec připravuje podklady pro získání dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR prostřednictvím CzechInvestu ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj Moravskoslezského kraje,“ pokračuje Sylva Kováčiková s tím, že ARR Ostrava zařazuje tuto zónu do plánovaných zón pro jejich realizaci v roce 2018. „Zpřístupnění této podnikatelské zóny pro podnikatele by mohlo napomoci při vytvoření nových pracovních míst ve městě a stabilizaci občanů města a okolí,“ dodává místostarostka.

Na setkání rovněž vystoupila ředitelka ARR Petra Chovanioková. Představila vývoj v podnikání, projekty a pobídky v Moravskoslezském kraji. Vedoucí pracoviště Úřadu práce Taťána Vaculová popsala stav zaměstnanosti v regionu Bílovecko, přítomní se dozvěděli také  o vypisovaných podporách MPSV ČR, které směřují k zaměstnání dlouhodobě nezaměstnaných, matek s dětmi či hůře zaměstnatelných obyvatel tzv. 50+.

V diskuzi se podělil o své zkušenosti s obsazováním pracovních míst také ředitel Massagu Bílovec Zdeněk Čermák a představil se Zdeněk Horák, nový ředitel Bílovecké nemocnice, která je v regionu významným zaměstnavatelem. Do diskuze se zapojili i přítomní podnikatelé. Tématem byla situace na pracovním trhu i úvahy o možné vzájemné spolupráci.

 

 

 

 

      Kontakt:

Ing. Sylva Kováčiková

Tel. č.: 603 426 797

místostarostka města

 

 

 

 

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz