Janáčkův máj

Moravskoslezský


Festival dřeva – Soutěž pro Elišku

Eliška

 Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne 15. září 2012 již VIII. ročník Festivalu dřeva.

„Do akce zbývá ještě pár měsíců, již dnes jsme se ale rozhodli vyhlásit soutěž, ze které vzejde podoba dřevěné sochy, kterou vyřeže mistr Evropy v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS Martin Komárek. Socha se na Festivalu dřeva vydraží a peníze poslouží dobré věci. Letos jsme se rozhodli, že vydražené peníze dáme Elišce Bočanové z Bohumína,“ uvedl organizátor akce Radek Buček.

Sedmiletá Eliška má vzácné postižení, které ji neumožňuje chodit. Výtěžek dražby poslouží na zakoupení zdravotního kočárku.

„Soutěžit mohou děti do 15. let. Stačí, aby si vybraly zvíře, které se dá vidět v českých lesích, namalovaly ho a obrázek během prázdnin poslaly na naši adresu,“ doplnil Buček. Z došlých děl porota vybere vítěze - tu nejzdařilejší a nejvhodnější předlohu. Cenou pro vítěze bude dotykový mobilní telefon, který mu bude předán na Festivalu dřeva. Vítězný obrázek a nejpovedenější díla budou také vystavena na Festivalu dřeva. Více informací o soutěži najdete na www.festivaldreva.cz.

Vloni se dřevěná socha čápa vydražila za 13 tisíc korun a peníze byly poskytnuty Lukášovi Štěpjákovi a občanskému sdružení Veselý Vozíček.

Sedmiletá Eliška Bočanová z Bohumína trpí vzácným postižením, chybí jí dva obratle, kostrč, křížové a stydké kosti, navíc má kyčle mimo kloubní jamky. Eliška má bohužel také rozštěp horního patra, chybí jí ledvina a druhou má zdvojenou.
Kvůli deformaci páteře nemá ani vnitřní orgány přesně na svém místě. Protože se Elišce nevyvinula celá spodní část páteře, má ochrnuté nožičky. Lékaři se s takovou vrozenou vadou doposud nesetkali. Přestože se Eliška narodila s tolika vývojovými vadami je to statečná holčička, která se naučila sama sedět a využívat své ručičky místo nohou, pomocí kterých se pohybuje. Eliška ráda zpívá písničky, povídá básničky a skládá puzzle. Je to velmi usměvavá, roztomilá a velmi živá holčička a prvním rokem také školačka.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz