Janáčkův máj

Moravskoslezský


Senioři ze Šumbarku dobývali Beskydy

NA VÝLETĚ: Když si do Beskyd vyrazí parta šumbarských seniorů, mohou si být jisti, že si den užijí. Hory milují, na svůj Slavíč nedají dopustit. Foto: Alena Stisková

Když se zeptáte členů šumbarského klubu důchodců, kam do Beskyd jezdí nejraději, odpoví vám jednohlasně, na Slavíč.  Na chatu, pod vrcholem jedné z beskydských hor. Vyrazili na ni počátkem září na výlet. Autobusem. „Má snadný dojezd a zároveň tam nebývá moc lidí, takže si můžeme nerušeně užívat přírody,“ přibližuje své postřehy vedoucí klubu důchodců na Šumbarku Alena Stisková.

O zájezd byl obrovský zájem. Přihlásilo se 40 lidí a naplnili celý autobus. V horské hospodě na ně čekal znamenitý oběd. „Měli jsme pořádný guláš, kdo chtěl, dal si k němu pivo. Na čerstvém vzduchu vyhládne a dobře chutná.“ líčí Alena Stisková. Na Slavíči prý vaří také skvělou dršťkovou polévku. „Přivezla jsem si dokonce trochu domů,“ usmívá se důchodkyně.

Počasí výletníkům přálo, a tak se nesedělo jen v chatě. „Pochodili jsme po lese, nechyběla ani procházka kolem koňské ohrady. Koně mám moc ráda. Ti na Slavíči se nechají hladit. Jen škoda, že už mě tolik neposlouchají nohy. Na pastvině je spousta nerovností, lidé v mém věku váží každý krok. Špatné šlápnutí by se nám vymstilo,“ povídá důchodkyně.

Na Slavíč je prý složité se dostat. Horské místo leží vysoko a vede k němu uzoučká cesta. Málokterý řidič autobusu si na ni troufne. Se šumbarskými důchodci ale jezdívá pan Turčín z Václavovic. „Ten se nebojí, kam potřebujeme, vždycky nás ochotně doveze. Patří mu náš dík,“ uzavírá Alena Stisková.

Další výlet plánují šumbarští senioři až na jaře. Na podzim a v zimě však zahálet nebudou. Ve svém klubu připravují několik akcí, o kterých vás, čtenáře, budeme v Šumbaráku informovat. A patříte-li také mezi důchodce a ještě jste v klubu nebyli, možná vás některá z nich zaujme. (pie)

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz