Janáčkův máj

Zlínský


Odhalte kouzlo napajedelského zámku

– PR konzultant, Seenmedia s.r.o.
Zámek Napajedla

Zámek Napajedla na Zlínsku je tím pravým místem, pro strávení pohodových chvil. Ať už využijete příjemnou procházku zámeckým parkem, ochutnáte delikatesy místní kavárny či strávíte noc v zámeckých komnatách, dýchne na vás zvláštní kouzlo. O prázdninách jsou pro vás připraveny večerní prohlídky zámku a pro milovníky vaření pokračují pravidelné čtvrteční kurzy místního kulinářského institutu.

Zámek Napajedla byl po dlouhá léta zcela uzavřen. Od roku 2008 se postupně rekonstruuje a otevírá pro veřejnost. Postupně se začíná řadit mezi zajímavé turistické destinace v České republice. Nabízí návštěvníkům řadu aktivit - prohlídky zámku, výstavy, různé akce pro děti apod. Nově je k dispozici také zámecký hotel - ubytování v jedinečných zámeckých pokojích, prostory historického sídla jsou vhodné pro organizování svateb, rodinných oslav nebo firemních akcí. V zámku sídlí také Moravský kulinářský institut, který nabízí milovníkům vaření zajímavé kurzy. Každý čtvrtek od 18 hodin se line zámeckou kuchyní vůně dobrot, které připravují účastníci kurzu a to pod vedením paní Evy G., místní šéfkuchařky MOKULu. Pro následující letní týdny jsou připravena témata, při nichž labužnické srdce zaplesá. „Jídlo je podstata našeho bytí. Každé vaření v zámecké kuchyni je pro mě a věřím, že i pro účastníky kurzu, jakýmsi druhem odpočinku,“ říká paní Eva G. Více informací a přihlášky na jednotlivé kurzy naleznete na www.mokul.cz.

Milovníci historie zase ocení čtvrteční noční prohlídky zámku, které se konají, až do konce prázdnin, vždy od 19 hodin. V minulých letech v průběhu těchto prohlídek navštěvovala zámek rodina Baťů, pohádkové postavy či Bílá paní, letos je k vidění nejenom prohlídka krásných sálů, ale zároveň se návštěvníci dozvědí něco víc o příběhu Mayerlingské tragédie, která je úzce spjata nejenom s císařským dvorem za vlády císařovny Alžběty zvané Sissy, ale také s rodinou Baltazzi a napajedelským zámkem. Běžné prohlídky v zámku Napajedla probíhají pak v pátek, v sobotu a v neděli od 10,00 – 16,00 hod.

Více o akcích naleznete na www.zameknapajedla.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz