Janáčkův máj

Moravskoslezský


Na Uničovsku najdou lidé v nouzi pomoc v Nízkoprahovém denním centru SCHOD

SCHOD

Nízkoprahové denní centrum SCHOD, které pomáhá lidem bez přístřeší, matkám samoživitelkám a lidem v dluhové pasti, se ve středu 4. června představilo veřejnosti
na Dni otevřených dveří. Zájemci se seznámili se službami, které centrum potřebným občanům poskytuje – například činnosti vedoucí k uspokojení základních životních potřeb, pomoc při uplatňování práv, dluhové poradenství. Prohlédli si i nové vybavení, na které centru přispěla Nadace ČEZ částkou 65 tisíc korun.

Centrum SCHOD pomáhá lidem bez přístřeší z mikroregionu Uničovska a lidem v nouzi či složité životní situaci. „Často se na nás obrací zejména matky samoživitelky, osamělí senioři, osoby v částečném invalidním důchodu, nebo rodiny bez dostačujícího příjmu,“ vysvětlila Alena Charouzová, vedoucí Charity Šternberk – středisko Uničov. Cílem organizace je pomoci zmíněným jedincům zvládnout těžkou situaci a nasměrovat je zpět do běžného života.

NDC SCHOD pořídilo do denní místnosti pro lidi bez přístřeší nové bezpečnostní vstupní dveře. Ty původní, dřevěné, byly pokroucené, proto netěsnily a nevyhovovaly izolačním požadavkům ani protipožárním předpisům. „Z příspěvku Nadace ČEZ jsme pořídili také vestavěnou skříň na dočasné uložení majetku našich klientů a nakoupili jsme trvanlivé potraviny nejen pro naše klienty, ale i další osoby v krizi, které se na nás obrací,“ doplnila Alena Charouzová.

Na vybavení a provoz Nízkoprahového denního centra SCHOD přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Předkládané projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, sportu, kultury, vzdělání nebo právě sociálních služeb. „V životě každého člověka se může stát, že se dostane do situace, kdy neví, jak dál. V takovou chvíli je nezbytné, aby mu pomohl někdo zvenčí. Proto podporujeme instituce, které pomyslné záchranné lano nabízejí,“ řekl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz