Janáčkův máj

Moravskoslezský


Buďte připraveni. Už se to blíží

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook
Naposledy upraveno: 20.12.2012 15:55

Pokud máte pocit, že nic nestíháte, vše se na vás valí a doslova vás před koncem roku drtí, je váš pocit správný. Dost možná začínáte propadat i pesimismu, ba dokonce lehké hysterii. Správně. To všechno jsou projevy, které se náležitě hodí k příležitosti konce světa. Všimli jste si vůbec, že obloha měla dnes zvláštní odstín? Je na čase znervóznět. Taková událost přece nemůže být odbyta mávnutím ruky. Sedět na gauči, pojídat křupky a smát se dokumentům, které nás na hromadný odchod připravují, je doslova pohrdáním Zemí.

Dost bylo klidu. Měli bychom se připravit na nejhorší. Jestlipak jste už byli v obchodě pro náležitou zásobu potravin? Tuhle hrůzu přežije prý jen deset procent lidí a možná to budete právě vy. Byla by škoda zemřít hlady poté, co prokličkujete meteoritovou smršťí a propotíte se vlnou tisícistupňových veder.

Také byste si měli pořídit dost topiva (a piva taky). To, že bude chvíli na zemi jako v peci, neznamená, že se jednou vzduch nezchladí. Co pak budete dělat v bytě, kde nefunguje elektřina ani ústřední topení?

Dobře si rozmyslete, co si oblečete. Na páteční melu by se hodilo něco lehčího. V tom hicu to na bundu nebude. Vzhledem k předpovědi hlásící lávový déšť, zajděte do sklepa pro cyklistickou helmu. Nepomůže, ale jako placebo to zabere.

Napusťte si vanu. Můžete si do ní samozřejmě lehnout, ale zásoba pitné vody se také hodí. Vypusťte práci. Na konec světa by bylo lepší čekat doma ve společnosti své rodiny. No představte si, že byste třeba zůstali v kanceláři s šéfem a půl roku s ním museli sdílet 10 metrů čtverečních, než se stane vzduch znovu dýchatelný.

Napište na velký papír vzkaz. Je možné, že až tento svět skončí, přiletí na něj mimozemské civilizace a budou zjišťovat naši historii. Když budete vědět, že jste po sobě něco zanechali, budete se se svou existencí lépe loučit.

Tak. Jak se cítíte? Zítřek nebude snadný. I já budu velmi nervózní. Prý to má přijít v deset ráno. Mám být zrovna u kadeřnice. Hloupá smrt na ne úplně nejlepším místě. Kadeřnické křeslo není na umírání právě cool prostor.

Ale je také možné, že se nestane vůbec nic. Což bude skvělé. A i Vy se budete cítit perfektně, protože celá příprava na konec světa byla jen báječná terapie, jak se mít radši a radovat se z maličkostí. Ten vzkaz pro návštěvníky z kosmu si nechejte na památku. Vždy vám připomene, jak je na světě hezky a co tu máte rádi. Zaženete tak všechny smutky i stresy.

Mějte se krásně, milí čtenáři a přispívatelé Regionbooku, přejeme Vám za celou redakci Solokapra, aby pro vás datum 21. prosince nebylo datem „konce“, nýbrž začátkem něčeho hezkého a trvalého.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz