Janáčkův máj

Moravskoslezský


Oslavám Dne města Bílovce předchází otevření kavárny i zahájení jubilejního 5. ročníku zámeckého divadelního festivalu O fous

 Den města Bílovce se v sobotu 3. září uskuteční v duchu 70. výročí založení Gymnázia Mikuláše Koperníka. Ve 13.30 hodin zahájí oslavy na Slezském náměstí koncert dechového orchestru Rozmarýnka, ve 14.30 hodin potěší milovníky swingové hudby koncert orchestru Ježkovy stopy. Zejména malí návštěvníci pak přivítají v 16 hodin vystoupení pohádkové superstar Yvetty Blanarovičové,  jejich rodičům je v 19.30 hodin určeno vystoupení zpěvačky Anny  K. Večerní program bude patřit popové kapele Light&Love a s návštěvníky se ve 22.30 hodin rozloučí rapová a rocková skupina Overhype. Ještě předtím se ale Slezské náměstí po 21. hodině rozzáří světelnou a ohňovou show skupiny Ardor Viridis, jejíž vystoupení pak ve 22 hodin završí velkolepý ohňostroj.

 

Pro návštěvníky  dne města je připraven  program také v dalších lokalitách. Na zámku se budou po celé odpoledne konat komentované prohlídky interiéru a v 17 hodin se v zámeckých prostorách uskuteční vyhodnocení už čtvrtého ročníku soutěže v pečení chleba s názvem Bílovecký bochník 2016. Akci provází veřejná ochutnávka. Po celou sobotu až do 19 hodin bude návštěvníkům zpřístupněno také městské muzeum.

 

Oslavy města jsou tentokrát úzce propojeny s oslavami 70. výročí vzniku Gymnázia Mikuláše Koperníka. „Málokteré menší město se může pochlubit školou s takovou tradicí a s tolika úspěšnými absolventy, jako Bílovec se svým gymnáziem, které jej za sedmdesát let své existence proslavilo nejen v republice, ale i za jejími hranicemi," říká Pavel Mrva. Prohlédnout si budovu gymnázia mohou zájemci 3. září od 10 do 14 hodin během dne otevřených dveří, v 17 hodin se pak absolventi maturitních ročníků 1950 až 1983 společně setkají i s vedením školy a některými bývalými kantory v Domě kultury v Bílovci. Za absolventy, kteří se výročí už nedožili, se bude v kostele sv. Mikuláše konat ve 14. 30 hodin mše.

Slavnostem dne města předcházejí  už v pátek 2. září další kulturní akce.  „V 17 hodin na zámku slavnostně otevřeme kavárnu Emila Přikryla, významného bíloveckého malíře, učitele i kronikáře města," říká starosta Bílovce Pavel Mrva a upřesňuje, že interiér kavárny zdobí obrazy zapůjčené ze soukromé sbírky Emila Přikryla. Kavárna bude zatím otevřena jen v době konání akcí na zámku. Tou první bude v pátek 2. září v 18 hodin divadelní představení Přes přísný zákaz dotýká se sněhu, které zahájí letošní  jubilejní 5. ročník zámeckého divadelního festivalu O fous.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz